• Kérdező
    Anonymus

    Adó.hu kérdező

    Szakértő

    Közhasznú Nonprofit Kft bevétele | Számvitel

    Kérdésfeltevés időpontja: 2017. szeptember 25. 7:11

    Jól értelmezzük a 2011 évi civil törvényt, miszerint közhasznú nonprofit gazdasági társaságokra (kft-k - re) nézve is kötelező a 60-40 %-os szabály, azaz a vállalkozási bevételük nem lehet több, mint az összes bevétel 60 %-a?
  • Kérdező
    Anonymus

    Adó.hu kérdező

    Szakértő

    Báthori Zsuzsa

    adó- és számvitel, felnőttképzés, oktatás

    Pénzügyi vállalkozás | Számvitel

    Kérdésfeltevés időpontja: 2017. szeptember 5. 11:49

    Követeléskezeléssel foglalkozó pénzügyi vállalkozás a nyilvántartásban szereplő (0-s szla) követeléséből - ami tőke, kamat, és költség (Tőke: 600 ezer késedelmi kamat: 350 ezer költség: 50 ezer, összesen 1 millió forint) - egy részt fizetési meghagyás kibocsátásával (200 ezer tőke + 40 ezer késedelmi kamat + 50 ezer költség) kíván behajtani. Az adós a jogerős FMH-ra megfizet 250 ezer forintot. Hogyan kell elszámolni a megfizetett összeget?
    Először a jogerős részre, vagyis 50 ezer költségre, 40 ezer késedelmi kamatra, és 160 ezer tőkére, vagy a teljes tartozás alapján a költség (50 ezer), késedelmi kamat(200 ezer), tőke (nulla) sorrend szerint?
  • Kérdező
    Anonymus

    Adó.hu kérdező

    Szakértő

    Ingyenesen vagy kedvezményesen kapott telefon | Számvitel

    Kérdésfeltevés időpontja: 2017. augusztus 8. 8:49

    Társaságunk szerződést kötött egy mobiltelefon szolgáltató céggel. A szerződés szerint lehetőség van kedvezményes áron vagy ingyenesen készüléket vásárolni.
    Kérdés:
    - Hogyan kell helyesen elszámolni a kedvezményes áron, illetve ingyenesen adott készüléket?
    - Van valamilyen adózási kötelezettségem ezzel kapcsolatosan? (ÁFÁ-t nem kell fizetnem)
  • Kérdező
    Anonymus

    Adó.hu kérdező

    Szakértő

    Befektetési jegy, részvény helyes elszámolása | Számvitel

    Kérdésfeltevés időpontja: 2017. február 15. 16:28

    Egy Kft banknál vezetett befektetési számláján az alábbi tételek vannak:
    Euro számlán:
    -Euroért vásárolt, eur alapú befektetési jegy
    -Eur alapú részvény

    Forint számla:
    forintért vásárolt magyar részvény
    befektetési jegy

    A befektetések egy része banki hitelből lett vásárolva.
    A bank havonta
    - prolongációs jutalék címen terhel minket, amit pénzügyi műveletek ráfordítása /T87/?
    - befektetési hitel ktg. címen terhel minket bank ktg /T53/?

    A befektetési jegy, részvény megvásárlása és a visszaváltása díja szintén ktg?

    Az év végén át kell e értékleni az előrelátható nyereséget,veszteséget elhatárolni?
  • Kérdező
    Anonymus

    Adó.hu kérdező

    Külföldi szállásdíj elszámolása | Számvitel

    Kérdésfeltevés időpontja: 2006. december 9. 0:00

    Ügyfelem egy bt. beltagja tudományos kutató tevékenységet végez, ebből bevétele is van. A munkájával kapcsolatban külföldön konferencián vett részt. A szállásdíjról számlát kért.

    Elszámolható-e költségként a szállásdíjról hozott számla?
  • Kérdező
    Anonymus

    Adó.hu kérdező

    Szakértő

    Magyarországi Fiókteleppel rendelkező külföldi vállalkozás beszámolójának közzététele | Számvitel

    Kérdésfeltevés időpontja: 2012. június 13. 18:17

    Egy szlovák külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepének a NAV-nál 180-as nyomtatványon bejelentett elektronikus meghatalmazottja benyújthatja–e a külföldi vállalkozás beszámolóját a magyar céginformációs szolgálathoz, vagy új meghatalmazást kell benyújtani a külföldi vállalkozásra is? A céginformációs szolgálat azt írta, hogy az Art. 7. § (2) pontjában megjelölt meghatalmazott adhatja le.

    A fióktelepet és a külföldi vállalkozást egy cégként kezelik vagy sem? A 12EB nyomtatványra a fióktelep vagy a külföldi vállalkozás azonosító adatait kell feltüntetni. A fióktelepnek nem kell leadni a beszámolóját csak a külföldi vállalkozásnak.
    A külföldi vállalkozásra vonatkozóan még semmilyen elektronikus meghatalmazás bejelentést nem küldtünk be még a magyar állami adóhatósághoz. Telefonon nem kaptam egyértelmű választ sem az adóhatóságtól, sem pedig a cégszolgálattól.


    Kérem, hogy küldjék el a választ az fszilvi@stadium.hu-ra.
  • Kérdező
    Anonymus

    Adó.hu kérdező

    Korábbi években jóváhagyott osztalék kifizetése, adóvonzata | Számvitel

    Kérdésfeltevés időpontja: 2006. december 1. 0:00

    Egy kft. többségi tulajdonosa osztrák állampolgárságú magánszemély. A társaság likviditási problémák megoldódását követően 2006. évben fizeti ki neki a 2001, 2002 és 2005.évben jóváhagyott osztalékokat.

    Milyen adóterhei vannak az osztalék kifizetésnek?
  • Kérdező
    Anonymus

    Adó.hu kérdező

    Peren kívüli megállapodás során történt gépcsere bizonylatolása, elszámolása | Számvitel

    Kérdésfeltevés időpontja: 2006. december 1. 0:00

    Egy kereskedelemmel foglalkozó társaság 2002-ben nagyértékű gépet értékesített egy belföldi vevőjének. A gép meghibásodott és a vevő gyári hibára hivatkozva kérte a gép cseréjét. A társaság nem ismerte el a garanciális csere kötelezettségét. A vevő pert indított.(Időközben a gyártó cég megszűnt így feléjük az igényt nem lehet érvényesíteni.) Több tárgyalást követően 2005-ben peren kívül megállapodtak a felek, hogy a vevő visszaszállítja a gépet és kap helyette egy másikat, mely típusában más (magasabb típusszámú, de az ára alacsonyabb, mint az eredeti gép eredeti eladási ára volt-időközi áresés miatt).

    A gépcserét milyen bizonylatokkal kell követni és van-e adóvonzata? A visszaszállított gépet kijavítva a cseregép értékét meghaladó áron sikerül értékesíteni.
  • Kérdező
    Anonymus

    Adó.hu kérdező

    Vízum közvetítés számlázása | Számvitel

    Kérdésfeltevés időpontja: 2005. november 13. 0:00

    Utazási irodánkban, sok más szolgáltatás mellett vízumot is közvetítünk. Nagykövetségeken megvesszük és kiszámlázzuk a vevők felé. Sajnos a nagykövetségek nem adnak irodánk nevére szóló számlát. A nyugtán, melyet kapunk csak az utas neve szerepel. Elég magas összegről szólnak ezek a bizonylatok és szeretnénk költségnek elszámolni, mivel a bevétel oldalon ez az összeg megjelenik.
    Ez a bizonylati forma elszámolható költségnek, vagy sem? Ha nem mi a teendőnk, mivel a követségek többszöri kérésünkre sem hajlandóak a cég nevére kiállítani számlát? A vevők ragaszkodnak a számlához, ezért is állítunk ki a szolgáltatásról számlát.
  • Kérdező
    Anonymus

    Adó.hu kérdező

    Szakértő

    Elkésett számla, Áfa önellenőrzés | Számvitel

    Kérdésfeltevés időpontja: 2016. április 25. 16:29

    Tisztelt Szakértő!

    Egy 2015. december havi teljesítésű számlát a decemberi Áfa bevallási határidőn (2016. január 20.) túl kaptunk meg. ( a számla kelte is január 20. utáni )
    Van lehetőség a december havi bevallás önellenőrzésére a számla birtokában, vagy kötelező jelleggel legkorábban a számla kézhez vételekor, azaz a januári bevallásban vonhatjuk le az áfát?
    Válaszukat előre is köszönöm.
tovább
Az irányítópulton gyorsan elérhetőek az új funkciók Irányítópult

Az ado.hu új funkciói itt elérhetőek az Ön számára, a megjelenéshez kérjük regisztráljon vagy jelentkezzen be!

Miért jó a kérdés-válasz?

Adózási, számviteli és társadalombiztosítási témában kérdezhet elismert szakértőinktől, akik 5 munkanapon belül szakmai választ biztosítanak.

Szakértőink

  • Cserteg Rita

  • Bánházi Erika

  • Győri Éva

  • Veres László

  • Lakatos Zsuzsa

    2004-ben végeztem Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Karán közgazdászként és mérlegképes könyvelőként. Az adóügyekben való jártasságot elengedhetetlennek tartottam, így 2007-ben megszereztem az adótanácsadói, majd az adószakértői képesítést. Közel 12 éves vállalkozói tapasztalattal rendelkezem a számvitel és az adózás területén, és számos kezdő illetve működő vállalkozásnak segítettem adózási témakörökben. Szeretném, hogy a magyarországi vállalkozások számára egy olyan segítség álljon rendelkezésére, mellyel a lehető leghatékonyabban el tudjanak igazodni a jogszabályi útvesztőkben. Célom, hogy ebben alapvető részt vállaljak és ezért igyekszem jól használható, könnyen alkalmazható információkkal támogatást nyújtani.

Újdonságok

  • bíró

    Az adóhatósági eljárások jövőbeni menetét jelentősen befolyásoló ítéletet tett közzé a Kúria, amely az Art.-ben előírt határozathozatali határidő túllépéséhez fűz jogkövetkezményt. Döntése megerősíti, hogy a cégekre a jogszabályban meghatározott határidő leteltét követően nem szabható ki szankció – ellentétben az eddigi gyakorlattal, írja az RSM blogja.

  • borospince

    A bortermelők 56 százaléka választotta az egyszerűsített adminisztrációt.

  • nyugdíjas

    Hamarosan dönthet a kormány a nyugdíjasok munkavállalási lehetőségeinek további könnyítéséről- írja a Magyar Idők.

  • bankkártya

    Rendkívül sikeres a tavaly indított bankkártya-elfogadóhely telepítési program, az első lépcsőben a 2017. december 31-ig vállalt 30 200 terminálnak már több mint a felét forgalomba helyezték a programban részt vevő szolgáltatók. A most meghirdetett újabb 30 ezer terminállal a közeljövőben az online pénztárgépekhez viszonyított lefedettség megközelíti majd a 80 százalékot. Az újabb elfogadóhelyek telepítésének költségvetési forrását a kormány már korábban biztosította - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.

  • Adó kódex

    A hitelezésről, a faktorálásról, a csődeljárásról és a lehetséges adókönnyítésekről tájékozódhat teljes körűen az Adó kódex legfrissebb számában, amelyet itt rendelhet meg.