« Vissza a kérdés-válasz főoldalra

Ez a válasz több mint egy éve került publikálásra. A válaszban szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Schöffer Éva
Kérdező

Schöffer Éva | 2012. május 4. 23:38

Önkéntes segítő bejelentése | Adózás rendje

Civil szervezet számára ingyenesen több önkéntes segítő dolgozik. Számukra útiköltségük kerülne kifizetésre, kiküldetési rendelvény alapján.

Be kell-e jelenteni bármiféle módon az önkéntes segítőt a NAV felé, amikor megkezdi önkéntes munkáját? Van-e bármiféle egyéb bejelentési, adatszolgáltatási kötelezettség?
Szakértő

Veres László | 2012. május 6. 17:37

Válasz

Tisztelt Látogatónk! A válasz csak előfizetőink számára érhető el!

Ha rendelkezik érvényes előfizetéssel, kérjük lépjen be felhasználói nevével és jelszavával, ellenkező esetben tájékozódjon kedvező előfizetési lehetőségeinkről!

Az alábbi csomagokkal előfizethet erre a tartalomra

Kattintson további termékeink és szolgáltatásaink listájához!

Miért jó a kérdés-válasz?

Adózási, számviteli és társadalombiztosítási témában kérdezhet elismert szakértőinktől, akik 5 munkanapon belül szakmai választ biztosítanak.

Újdonságok

  • bankkártya

    A külföldi pénznemben folytatott tranzakciók a vállalat funkcionális pénznemétől eltérő pénznemben létrejövő események. Az IAS 21 – „Az árfolyamváltozások hatásai” standard elveket fogalmaz meg az ilyen jellegű események rögzítésére.

  • unió

    Új sorozatot indít az Adó Online, amelyben azt vizsgáljuk, hogy az Európai Unió valamely országában befizetett járulékokért cserébe közeli hozzátartozónk halálakor részesülhetünk-e majd valamilyen ellátásban. Vajon ilyen esetekben is összekapcsolhatóak-e a különböző tagállamokban megszerzett időszakok?

  • mnb_logo

    Az eddigi kétszeresére, ezermilliárd forintra nő a Magyar Nemzeti Bank (MNB) által elindított növekedési hitelprogram (nhp) második szakaszának keretösszege - közölte a jegybank.

  • webshop

    30 százalékkal haladta meg az első negyedévit a forgalom.

  • erzsébetutalvány4

    Újból csökkent a cafeteriában gondolkodó vállalkozások aránya, jelenleg a cégek csupán 44%-a tervez valamilyen béren kívüli juttatást nyújtani dolgozóinak a következő egy évben – derül ki a K&H kkv bizalmi index legutóbbi adataiból. 

Szaklap ajánló

Bejelentkezés

bejelentkezés