Egymillió eurós bankszámlákat zárolt a NAV


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Több mint egymillió eurós pénzmozgás volt azokon a bankszámlákon, amelyeket zárolt a NAV, hogy a számlatulajdonos ellenőrzésekor megakadályozza az esetleges vagyonkimentést. A gyanús pénzmozgás miatti eljárást a NAV Pénzmosás Elleni Információs Irodája kezdeményezte. Hasonló vizsgálatok nyomán idén már 4,4 milliárd forint adóhiányt állapítottak meg a fővárosi revizorok – közölte a NAV.


A Pénzmosás Elleni Információs Iroda (PEII) kezdeményezésére adóellenőrzés kezdődött annál a budapesti székhelyű kereskedelmi vállalkozásnál, amely minimális bevételről adott számot adóbevallásaiban annak ellenére, hogy bankszámláin jelentős forgalom volt. A kft. a magánszemélyektől érkező nagy összegű befizetéseket külföldi magánszemélyeknek és társaságoknak utalta tovább.

A NAV azt ellenőrizte, hogy mi a gyanús pénzmozgás forrása és a bankszámlák összesen több mint egymillió eurós forgalma összhangban van-e a társaság könyvelésével. A Kft. ügyvezetője megpróbálta hátráltatni a vizsgálatot azzal, hogy az idézésre nem jelent meg és a kért iratokat nem adta át. A társaság feketekereskedelemből származó bevételének jelentős részét sem a könyvelésben, sem az adóbevallásokban nem tüntette fel, ráadásul könyvelése és bevallásai között mintegy félmilliárd forint az eltérés. Az eltitkolt jövedelmet külföldre juttatták. A vagyonkimentés megakadályozására a NAV több mint 300 millió forint erejéig zárolta a kft. bankszámláit.

Különös adózási módok az áfa rendszerében

Kiskönyvtár az áfáról címet viselő sorozatunk 5. kötete a különös adózási módok elméleti szabályanyagának a magyarázatán túl konkrét példák bemutatásával segíti az adózók mindennapos hatékony jogalkalmazását.

További információ és megrendelés >>

A PEII kezdeményezései nyomán hasonló ügyben több mint húsz gazdasági társaságot ellenőriz a NAV. A cégek bankszámláira 100 millió forintos nagyságrendben érkeztek magánszemélyek befizetései, és a pénzt jellemzően külföldi számlákra utaltak tovább. Mint kiderült, ezek az összegek valójában a társaságok tényleges bevételei voltak, melyeket adófizetés nélkül akartak kijuttatni az országból. Idén eddig tizenhat ügyben összesen 4,4 milliárd forint adóhiányt tártak fel a fővárosi revizorok.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 18.

A személyi jövedelemadójuk 1+1 százalékát felajánlók milliárdokról dönthetnek

Legtöbben személyi jövedelemadójuk 1+1 százalékát gyermekek gyógyítására és állatmenhelyekre szánják, a támogatott szervezeteknek óriási segítséget jelentenek az adóforintok, a felajánlók évről évre milliárdok sorsáról dönthetnek – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az közleményben.

2024. április 18.

A közhatalmi tevékenység és az áfa

Az általános forgalmi adó elveit és rendszerét vizsgálva, mindig meg kell állapítani, hogy az ügyletben résztvevő felek adóalanynak minősülnek-e, illetve tevékenységük gazdasági tevékenységnek minősül-e, ugyanis, csak ebben az esetben merülhet fel áfafizetési kötelezettség.

2024. április 18.

Kapcsolt vállalkozások közötti ingyenes juttatások a társasági adóban

Az ellenérték nélkül adott támogatások, juttatások, térítés nélkül átadott (pénz)eszközök vonatkozásában a Tao-törvény különbséget tesz atekintetben, hogy az ingyenes átadás adománynak minősül-e, és ha nem, a támogató oldaláról vállalkozási tevékenység érdekében felmerült költségnek tekinthető-e. Elmerülünk a részletekben.