Jövőre kiterjesztenék a családi adókedvezményt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

2014-től a járulékokból is levonható lenne a családi adókedvezmény a KDNP szándéka szerint. A mostani kedvezménnyel csak a háromgyermekesek 38 százaléka tudott élni. A kisebbik kormánypárt javaslata több mint 100 milliárd állami forintról mondana le a családok javára.


Várhatóan ősszel kerülhet az Országgyűlés elé a Kereszténydemokrata Néppárt családi adókedvezmények kiterjesztéséről szóló javaslata – mondta sajtótájékoztatóján Harrach Péter. A kisebbik kormánypárt frakcióvezetője közölte: zajlanak a kormányzati egyeztetések, és ezt követően nyújtják be majd javaslatukat. Megjegyezte: részükről nincs akadálya, hogy a változtatások már jövő januártól életbe lépjenek.

A sokgyerekes rászorulók járnának jól

A képviselőcsoport vezetője elmondta: az egy gyermeket nevelők 92 százaléka, a kétgyermekesek 88 százaléka, míg a háromgyermekeseknek csupán 38 százaléka tudott az eddigi lehetőségekkel élni. Ennek oka, hogy utóbbiak esetében a kedvezmény havonta 99 ezer forint, és ha nem volt ilyen összegű személyi jövedelemadó az összevont adóalap szerint, akkor nem tudtak élni a lehetőséggel.

Ezért a KDNP azt javasolja, hogy a járulékból is kihasználható legyen az adókedvezmény – fejtette ki a frakcióvezető. Mint mondta, nagyon sokan lesznek, akik így sem adót, sem járulékot nem fizetnek majd.

Harrach Péter kiemelte: a több gyermeket nevelő, kisjövedelmű és rászoruló családok jól fognak ezzel a módosítással járni, a nagyjövedelműeknél pedig nem változik semmi.

Mérlegképes Kreditkártya

Szerezze meg Ön is kötelező kreditpontjait Kiadónk minőségi képzésein! További részletekért kattintson ide!

Rodin mérlegképes kreditpontos rendezvények – további részletek itt.

A Complex Kiadó kreditpontot érő kiadványai

Százmilliárdról van szó

Pálffy István, a frakció szóvivője azt mondta, hogy javaslatuk közel negyedmillió családnak jelentene segítséget különböző mértékben.

A 2011-es adatok alapján az adóbevallást készítők közel 27 százaléka, 1 millió 17 ezren igényelték a gyermekeik után járó adókedvezményt, a kérvényezők fele egy gyermekről, egyharmada két gyermekről gondoskodik, és a családok mintegy hatoda nevel három vagy több gyermeket.

A kereszténydemokrata politikus által ismertetett adatok szerint a kedvezményezettek összesen 292 milliárd forintnyi adókedvezményt vehettek volna igénybe, azonban alacsony jövedelmük miatt csupán 180 milliárd forintot sikerült valóban kihasználni, 112 milliárd forint „kihasználatlanul” maradt.

Harrach Péter hozzátette: az adóhatóság számításai szerint ebből a 112 milliárd forintból 55 milliárd az az összeg, amit még a járulékokból a családi kasszában hagynának. Rendezni kell ugyanakkor még azt a technikai problémát, hogy ha valaki ezért nem fizet járulékot, azért részesüljön a társadalombiztosítás ellátásaiból.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 19.

A vélelmezett értékesítőkre vonatkozó szabályok alkalmazása – forgatókönyvek (8. rész)

A vélelmezett értékesítők minősége szinte kimeríthetetlen tárházát jelenti a témával foglalkozó cikkeknek. A következőkben olyan konkrét forgatókönyvekkel fogunk foglalkozni, amelyek a vélelmezett értékesítőkre vonatkozó rendelkezések alkalmazására vonatkoznak. Ezek a forgatókönyvek sematikusan mutatják be, hogy a vélelmezett értékesítővé váló elektronikus felületekre az áfa, és adott esetben a vám tekintetében milyen feladatok hárulnak.

2024. április 18.

A személyi jövedelemadójuk 1+1 százalékát felajánlók milliárdokról dönthetnek

Legtöbben személyi jövedelemadójuk 1+1 százalékát gyermekek gyógyítására és állatmenhelyekre szánják, a támogatott szervezeteknek óriási segítséget jelentenek az adóforintok, a felajánlók évről évre milliárdok sorsáról dönthetnek – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az közleményben.

2024. április 18.

A közhatalmi tevékenység és az áfa

Az általános forgalmi adó elveit és rendszerét vizsgálva, mindig meg kell állapítani, hogy az ügyletben résztvevő felek adóalanynak minősülnek-e, illetve tevékenységük gazdasági tevékenységnek minősül-e, ugyanis, csak ebben az esetben merülhet fel áfafizetési kötelezettség.