Munkaerő-kölcsönző bűnszervezetre csapott le a NAV


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

160 millió forint adót csaltak el, 5 gyanúsítottat vettek őrizetbe, közülük 3 gyanúsítottat a bíróság előzetes letartóztatásba is helyezett.


A közép-dunántúli régióban idén másodszorra csaptak le a NAV munkatársai olyan bűnözői csoportra, amely munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozott – olvasható a NAV honlapján.  A most lebuktatott csapat „ügyeskedései” révén több mint 160 millió forint adót csalt el. 

A gyanúsítottak 2012 és 2014 között munkaerő-kölcsönző cégeket irányítottak és működtettek. A megrendelők által kiközvetített szolgáltatás bevételeit egy strómanok által vezetett céghálózathoz utalták, majd innen a bevételek tovább kerültek szintén saját érdekeltségű cégekhez. Az időszakosan kifuttatott cégek bevételeiket könyvelésükben, adóbevallásukban nem szerepeltették, a beérkező utalásokat a tulajdonosok készpénzben felvették. A cégláncolat más cégeinél adóminimalizáló módszert alkalmazva, fiktív számlák becsatolásával csökkentették az adóbevételt. A bűnszervezet munkáját könyvelők is „segítették”.

Céginfo.hu – az üzleti információ

Ha szeretne részletesebb információhoz jutni meglévő vagy leendő üzleti partnereiről, üzleti érdekeltségeikről, pénzügyi helyzetükről, akkor látogasson el a ceginfo.hu oldalra!

A saját igényei alapján kiválasztott előfizetési modulokat itt rendelheti meg

A kiközvetített munkavállalók őrzés-védelemmel, takarítással foglalkoztak. Őket nem jelentették be, utánuk járulékot nem fizettek. 

A NAV pénzügyi nyomozói, pénzügyőrei és revizorai az érintett cégek ügyvezetőinél és székhelyén, az ország több pontján, 31 helyszínen tartottak házkutatást. Lefoglalták a cégek könyvelési anyagait, telefonjait, és a számlázásokra használt számítástechnikai eszközöket. Az adóellenőrök lementették a társaságok számítógépen tárolt adatait és a pénzügyőrökkel munkaügyi ellenőrzésekkel végeztek.

A nyomozók a tatabányai irányító személyektől 29 millió forint összegű készpénzt, csaknem 3 millió forint értékű arany ékszert és órákat, valamint 21,5 millió forint értékben személygépkocsikat foglaltak le. Az egyik ügyvezető otthonában a nyomozók gázriasztó fegyvert és paprika lőszert is találtak.

Az akció napján összesen 8 gyanúsítottak állítottak elő, 5 gyanúsítottat vettek őrizetbe, közülük 3 gyanúsítottat a bíróság előzetes letartóztatásba is helyezett. A bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás miatt az elkövetők akár 20 év szabadságvesztésre is számíthatnak.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 19.

A vélelmezett értékesítőkre vonatkozó szabályok alkalmazása – forgatókönyvek (8. rész)

A vélelmezett értékesítők minősége szinte kimeríthetetlen tárházát jelenti a témával foglalkozó cikkeknek. A következőkben olyan konkrét forgatókönyvekkel fogunk foglalkozni, amelyek a vélelmezett értékesítőkre vonatkozó rendelkezések alkalmazására vonatkoznak. Ezek a forgatókönyvek sematikusan mutatják be, hogy a vélelmezett értékesítővé váló elektronikus felületekre az áfa, és adott esetben a vám tekintetében milyen feladatok hárulnak.

2024. április 18.

A személyi jövedelemadójuk 1+1 százalékát felajánlók milliárdokról dönthetnek

Legtöbben személyi jövedelemadójuk 1+1 százalékát gyermekek gyógyítására és állatmenhelyekre szánják, a támogatott szervezeteknek óriási segítséget jelentenek az adóforintok, a felajánlók évről évre milliárdok sorsáról dönthetnek – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az közleményben.

2024. április 18.

A közhatalmi tevékenység és az áfa

Az általános forgalmi adó elveit és rendszerét vizsgálva, mindig meg kell állapítani, hogy az ügyletben résztvevő felek adóalanynak minősülnek-e, illetve tevékenységük gazdasági tevékenységnek minősül-e, ugyanis, csak ebben az esetben merülhet fel áfafizetési kötelezettség.