Munkaerő-közvetítők csaltak el százmilliókat


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egy munkaerő-közvetítő céghálózat nem fizette be a közterheket több száz dolgozó után és ezzel 670 millió forintos kárt okoztak az állami költségvetésnek. A bűnszervezetben működő társaságok többsége tatabányai székhelyű – tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága csütörtökön az MTI-t.


Hideg-Göblyös Rita sajtóreferens közölte: a hat férfiból és négy nőből álló bűnszervezet belföldi és németországi munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó cégeket működtetett. A dolgozóktól a közterheket levonták, de nem fizették be, így 670 millió forintos kárt okoztak az állami költségvetésnek.

A munkaerő-kölcsönző cégek bevételeiket az általuk irányított, de strómanok nevére bejegyzett céghálózathoz utalták. A strómanokkal felvetették a beérkező pénzt, amely azután a bűnszervezet irányítóihoz került. Ők az összegeket szlovák bankszámlákon rejtették el, majd az onnan felvett pénzből a családtagjaiknak ingatlanokat, gépjárművet vettek, luxusnyaralást finanszíroztak. A bűnszervezetet könyvelők is segítették.

 

A nyomozók a gyanú szerint költségvetési csalással és pénzmosással szerzett vagyonból 280 millió forint értékben foglaltak le ingatlanokat, gépkocsikat és ékszereket, illetve zároltak bankszámlákat. A gyanúsítottak közül hárman előzetes letartóztatásba kerültek.

A pénzügyi nyomozók az iratokat vádemelési javaslattal küldték meg a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészségnek.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 22.

Árfolyam az áfában (XI. rész)

Az alkalmazandó árfolyam szolgáltatásimportnál eltér attól függően, hogy az ügylet teljesítési helyére milyen jogszabályi rendelkezés vonatkozik, míg adómentes Közösségen belüli termékértékesítés esetén a Közösségen belüli termékbeszerzéshez hasonlóan alakul. Az Áfa tv. 58. §-ának hatálya alá tartozó ügyletekre speciális árfolyamszabály irányadó.