Élénkül az ingatlanpiac


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Idén hónapról-hónapra élénkül az ingatlanpiac, de tavaly sokkal több lakás cserélt gazdát.


A januári 5405 lakás adásvétele után, folyamatosan növekedve, májusra elérte a tranzakciók száma a 7561-et, ami rosszabb, mint a tavaly ilyenkor mért adat, viszont jobb a két évvel ezelőttinél – közölte a Duna House ingatlan franchise hálózat.

A hálózat saját adatai alapján készített becslése szerint az idei májusi adásvételek száma 3 százalékkal haladta meg az előző havit. Tavaly ugyanekkor – a végtörlesztési hullám lecsengéseként – 8184 tranzakció zajlott, két éve pedig 7437 ingatlan cserélt gazdát májusban.

Az idei első öt hónap forgalma 33 224 lakás, amely a 2011. évinél csupán 2 százalékkal több. Tavaly az év elején nagyon erős volt a piac, az ideinél közel 30 százalékkal volt nagyobb a forgalom.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 17.

Kísérleti üzemanyagár-statisztikát indít a KSH

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a régiós üzemanyagárak monitorozása és összehasonlíthatósága érdekében 2024. április 19-én pénteken közzéteszi új kísérleti statisztikáját. Az üzemanyagár-kísérleti statisztika alapját az Eurostat Weekly Oil Bulletin jelenti, amelynek adataiból a KSH régiós átlagárat számol a 95-ös benzin és dízelüzemanyagokra vonatkozóan – jelentette be szerdán a KSH.

2024. április 17.

Hatalmasak az anyagi különbségek a középkorúak táborában

Bár az infláció visszahúzódott, a középkorúak jövedelme nem emelkedett jelentősebben, így érdemben nem változott az anyagi helyzetüket jónak vagy gyengének látók aránya. A K&H biztos jövő felmérés idei első negyedéves eredményei szerint a 30-59 évesek 58 százaléka inkább pozitívnak tartja az anyagi helyzetét, 42 százalékuk pedig gyengének. A válaszadók háztartásában az átlagos jövedelem 499 ezer forint volt, ami magas értéknek számít, ugyanakkor a korábban látott emelkedés megállt. A középkorúak 2 százaléka átlagosan 232 ezer forintos háztartási jövedelem mellett úgy érzi, hogy nélkülöznie kell, míg a másik végletet a 751 ezer forintos átlaggal rendelkezők képviselik, akiknek nincs anyagi gondja és rendszeresen félre tudnak tenni.