Így lesznek nyitva a boltok hétvégén


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az új szabályok szerint tarthatnak nyitva az üzletek az ünnepi hétvégén – hívta fel a figyelmet az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) csütörtöki közleményében.


Az OKSZ tájékoztatása szerint a március 15-én hatályba lépett új szabályok alapján tarthatnak nyitva a boltok az ünnepi hétvégén, a zárva tartás szabályai pedig azonosak május 1-jén, pénteken és május 3-án, vasárnap.

A törvény szerint a munkaszüneti nap és a vasárnap egyaránt zárva tartási időszaknak számít. Ez azt jelenti, hogy mind május 1-jén, mind május 3-án az üzletek kötelesek zárva tartani – áll a közleményben.

Új szolgáltatásokkal bővült az Adó Online:
  • díjmentes cikk és szaklap értesítő
  • kérdés-válasz szolgáltatásunk kényelmesebb használata
  • egyedi szaklap ajánlatok

A kivételek egységesen érvényesek mind május 1-jére, mind május 3-ra. Ez azt jelenti, hogy a benzinkút, a gyógyszertár, a repülőtéri, buszpályaudvari, vasúti pályaudvari üzlet, a piac, a helyi termelői piac és a vásár mindkét napon nyitva tarthat, ha az üzemeltető, vagy a tulajdonos így dönt.

Déli 12 óráig alkalmazott dolgozhat a virágboltban, újságboltban, a kizárólag pékárut, továbbá tejterméket árusító üzletben. A 200 négyzetméternél kisebb árusítóhely bármikor nyitva lehet az ünnepnapokon, ha a tulajdonos vagy a segítő családtag áll a pult mögött.

Az Országgyűlés ezen a héten döntött az üzletek nyitva tartásának módosításáról, így a jövőben hajnali fél ötkor nyithatnak majd az üzletek, de ez a rendelkezés még nem jelent meg a Magyar Közlönyben, tehát nem lépett hatályba. A világörökségi területeken lévő üzletek mind május 1-jén, mind május 3-án kinyithatnak a jelenleg hatályos előírások szerint – tartalmazza a tájékoztatás.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

A BKIK javaslata alapján visszaállított SZÉP-kártya jelenti a belföldi turizmus motorját

A Nemzetgazdasági Minisztérium április 22-én kiadott közleménye szerint 2024 első negyedévét tekintve megállapítható, hogy az év első három hónapjában a SZÉP Kártya feltöltések összértéke meghaladta a 109,4 milliárd forintot, ami az előző év azonos időszakát 22 százalékkal, a 2019-es évet pedig 107 százalékkal múlta felül. A költések összege az első negyedévben meghaladta a 86 milliárd forintot. A területi kereskedelmi és iparkamarák tavaly év végén egyöntetűen javasolták a kormány számára, hogy a belföldi turizmus élénkítése érdekében 2024. január elsejével állítsa vissza a SZÉP-kártya felhasználásának eredeti kereteit, melyet a Kormány meg is valósított.

2024. április 24.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt februárban, 14,0 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban

2024. februárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 400, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 417 100 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,0, a nettó átlagkereset 13,8, a reálkereset pedig 9,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest a fogyasztói árak 3,7 százalékos növekedése mellett – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).