Kasszacsere: tízezrek bukhatják a támogatást


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Több tízezer kereskedő bukhatja el a pénztárgépek cseréjére szóló állami támogatást, mert a Magyar közlönyben megjelent rendelet szerint az 500 millió forintnál kisebb forgalommal rendelkező cégek csak a január 31-ig üzembe helyezett gépekre kérhetik azt – írja a Népszabadság.


A rendeletben az áll, hogy a szabály alól csak azok a kereskedők jelentenek kivételt, akik tavaly október elseje előtt leadták megrendeléseiket az új pénztárgépekre. Nekik 2014. február 28-ig kell üzembe helyezniük a gépeket.

A Nemzetgazdasági Minisztérium nagyjából 10 milliárd forintot szán a kasszacsere támogatására, de ha betartják a törvényt, akkor az összegnek jó részét megspórolják. A legfrissebb adatok szerint 140 ezer darab pénztárgépre adtak le megrendelést, a NAV-nál pedig 235 ezer kasszára kértek regisztrációs kódot.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

A BKIK javaslata alapján visszaállított SZÉP-kártya jelenti a belföldi turizmus motorját

A Nemzetgazdasági Minisztérium április 22-én kiadott közleménye szerint 2024 első negyedévét tekintve megállapítható, hogy az év első három hónapjában a SZÉP Kártya feltöltések összértéke meghaladta a 109,4 milliárd forintot, ami az előző év azonos időszakát 22 százalékkal, a 2019-es évet pedig 107 százalékkal múlta felül. A költések összege az első negyedévben meghaladta a 86 milliárd forintot. A területi kereskedelmi és iparkamarák tavaly év végén egyöntetűen javasolták a kormány számára, hogy a belföldi turizmus élénkítése érdekében 2024. január elsejével állítsa vissza a SZÉP-kártya felhasználásának eredeti kereteit, melyet a Kormány meg is valósított.

2024. április 24.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt februárban, 14,0 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban

2024. februárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 400, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 417 100 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,0, a nettó átlagkereset 13,8, a reálkereset pedig 9,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest a fogyasztói árak 3,7 százalékos növekedése mellett – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).