Megújult az Ügyfélkapu


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egyre többen használják az Ügyfélkaput, így nem csoda, hogy a Kormányzati Portál ráncfelvarrásra szorult. Kisebb zökkenőkkel ugyan, de 2010 márciusában elindult az új felület, amit nemcsak a könyvelőknek kell megtanulni használni, vállalkozóként és magánszemélyként is érdemes regisztrálni.

A márciusi bevallások benyújtásakor sok könyvelő bosszankodott, hiszen éppen erre az időszakra esett a magyarorszag.hu portál próbaüzeme, a sorozatos hibák miatt azonban néhány napra vissza kellett állítani a régi felületet.

A Magyar Adótanácsadók és Könyvviteli Szolgáltatók Országos Egyesülete közleményben is hangot adott az általános könyvelői felháborodásnak, mert a rendszer nem tette lehetővé a bevallások feltöltését, akadályozva ezzel a vállalkozókat, a könyvelőiket a bérek járulékainak március 12-i határidejű bevallásának teljesítésében. Az egyesület egyéb kifogásokat is megfogalmazott, többek között azt, hogy az új Ügyfélkapu nem tartalmaz előrelépést a használhatóságban, ugyanis még mindig nem beszédesek a bevallások vállalkozói tárhelyre küldött üzenetei, a dokumentum elnevezéséből nem lehet megtudni, hogy az melyik vállalkozással kapcsolatban érkezett, csak ha azt már megnyitották.

A kormányzati portál azóta elérhető, és az új rendszerben működik. Az új portál (www.magyarorszag.hu) önálló, saját internetcímmel és színkódolással ellátott oldalakból álló lapcsalád lett. Az egyik legfontosabb újítás, hogy a belépett felhasználó a saját, személyes ügyfélkapujába érkezik, melynek felépítése és működése a személyes postafiókokhoz hasonlít. Így az ügyfélnek nem kell különböző oldalakra ellátogatnia a tárhely- és dokumentumkezelési szolgáltatások eléréséhez, mindent megtalál egy helyen, és ide gyűjtheti össze az általa gyakran használt szolgáltatásokat is.

A megújult portálon kívül az elmúlt időszak legjelentősebb újdonságai, hogy már nemcsak az okmányirodáknál, hanem az APEH ügyfélszolgálatainál is lehet ügyfélkapus regisztrációt indítani, és az Általános Nyomtatványkitöltővel (ÁNYK) egyszerűbbé vált az elektronikus bevallások benyújtása.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

A BKIK javaslata alapján visszaállított SZÉP-kártya jelenti a belföldi turizmus motorját

A Nemzetgazdasági Minisztérium április 22-én kiadott közleménye szerint 2024 első negyedévét tekintve megállapítható, hogy az év első három hónapjában a SZÉP Kártya feltöltések összértéke meghaladta a 109,4 milliárd forintot, ami az előző év azonos időszakát 22 százalékkal, a 2019-es évet pedig 107 százalékkal múlta felül. A költések összege az első negyedévben meghaladta a 86 milliárd forintot. A területi kereskedelmi és iparkamarák tavaly év végén egyöntetűen javasolták a kormány számára, hogy a belföldi turizmus élénkítése érdekében 2024. január elsejével állítsa vissza a SZÉP-kártya felhasználásának eredeti kereteit, melyet a Kormány meg is valósított.

2024. április 24.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt februárban, 14,0 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban

2024. februárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 400, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 417 100 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,0, a nettó átlagkereset 13,8, a reálkereset pedig 9,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest a fogyasztói árak 3,7 százalékos növekedése mellett – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).