Nem bizonyítható a papírkartell


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Nem bizonyítható a háztartási papírárukat gyártó és forgalmazó cégek közötti kartell gyanú, ezért a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megszüntette a velük szemben indított eljárást. 


A GVH hétfői közleménye szerint a vizsgálat két gyártóra, a Essity Hungary Kereskedelmi Kft.-re és a Vajda-Papír Gyártó Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-re, valamint az Auchan Magyarország Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-re, a DM-Drogerie Markt Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-re, a Metro Kereskedelmi Kft., a Rossmann Magyarország Kereskedelmi Kft., a Spar Magyarország Kereskedelmi Kft.-re és a Tesco-Global Áruházak Zrt.-re terjedt ki.

A GVH szerint nem bizonyítható, hogy a gyártók jogsértő megbeszéléseket folytattak a kereskedelmi cégekkel, valamint az sem, utóbbiak a gyártókat közvetítőként használva egyeztettek volna egymással. Újabb eredmény az eljárás folytatásától sem várható – írták.

(MTI)

[htmlbox Fogyasztói_adásvétel]

 

 


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

A BKIK javaslata alapján visszaállított SZÉP-kártya jelenti a belföldi turizmus motorját

A Nemzetgazdasági Minisztérium április 22-én kiadott közleménye szerint 2024 első negyedévét tekintve megállapítható, hogy az év első három hónapjában a SZÉP Kártya feltöltések összértéke meghaladta a 109,4 milliárd forintot, ami az előző év azonos időszakát 22 százalékkal, a 2019-es évet pedig 107 százalékkal múlta felül. A költések összege az első negyedévben meghaladta a 86 milliárd forintot. A területi kereskedelmi és iparkamarák tavaly év végén egyöntetűen javasolták a kormány számára, hogy a belföldi turizmus élénkítése érdekében 2024. január elsejével állítsa vissza a SZÉP-kártya felhasználásának eredeti kereteit, melyet a Kormány meg is valósított.

2024. április 24.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt februárban, 14,0 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban

2024. februárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 400, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 417 100 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,0, a nettó átlagkereset 13,8, a reálkereset pedig 9,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest a fogyasztói árak 3,7 százalékos növekedése mellett – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).