Pénztárgépváltás: közlik, mit kell kidobni


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Április közepéig a NAV honlapján közli a lecserélendő pénztárgépek engedélyszámát, típusmegnevezését – derül ki egy friss kormányhatározatból.


A szerdán publikált kormányhatározat megerősíti a pénztárgépváltás folyamatának korábban is ismert szakaszait és az ahhoz kapcsolódó határidőket. Ezek szerint az új pénztárgépekre való átállás időpontja május 1., viszont az elektronikus naplóval nem rendelkező hagyományos pénztárgépek június 30-ig való használatát a NAV nem szankcionálja.

Az elektronikus naplóval rendelkező hagyományos pénztárgépek az év végéig használhatók, de július 1-től az ezeket üzemeltetők elektronikus úton, havonta kötelesek adatot szolgáltatni a pénztárgéppel kibocsátott nyugták, egyszerűsített számlák adatairól az adóhatóságnak.

A kormányhatározat egyúttal április 15-i határidővel arra kötelezi a NAV elnökét, hogy az intézmény honlapján tegye közzé az elektronikus naplóval nem rendelkező, tehát legkésőbb június 30-ig lecserélendő pénztárgépek engedélyszámát és típusmegnevezését.


Kapcsolódó cikkek

2024. március 28.

Az MBH Bank lett a Fundamenta többségi tulajdonosa

A szükséges engedélyek megszerzése után lezárult a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. 76,35 százalékos tulajdonrészének megvásárlására vonatkozó részvényadásvételi folyamat, amelynek értelmében az MBH Bank vált a társaság többségi tulajdonosává – közölte a pénzintézet szerdán.

2024. március 28.

Optimistábbak a magyar vállalkozások, mint tavaly

A Niveus Consulting Group immár sorozatban harmadik évben elkészített közel 600 fős mintán végzett felmérése a vállalkozások gazdasági várakozásait vizsgálta. A kérdések kiterjedtek egy esetleges válság idején szükségesnek tartott kormányzati beavatkozásokra, az elmúlt években igénybe vett adókedvezményekre, illetőleg arra, hogy az infláció, munkabér adóterhek, gazdasági környezet milyen hatással van a cég működésére. A megkérdezettek 57%-a 50 fő alatti, 32 százaléka 50-250 közötti-, 6%- 250-1000 közötti, a maradék 5% pedig 1000 főnél több alkalmazottal rendelkező vállalkozás volt.