Szárnyal a lízingpiac


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A magyar lízingpiacon az új kihelyezések tavaly 18 százalékkal, 613 milliárd forintra nőttek, ennél magasabb összegre utoljára a válság előtt, 2008-ban volt példa – mondta a Magyar Lízingszövetség elnöke.


Nyikos Katalin kiemelte: a lízingkihelyezésekben 2016-ban következett be pozitív fordulat, 2017 végén a teljes portfólió 1368 milliárd forintot tett ki.

Tóth Zoltán, a lízingszövetség főtitkára kiemelte, hogy tavaly a járműfinanszírozáson belül a személyautóknál és a kisteherautóknál az új lízingkihelyezések összege 27 százalékkal, 184 milliárd forintra nőtt. Kedvező, hogy az eszközfinanszírozás is jelentősen, 334 milliárd forintra nőtt – tette hozzá.

Elmondta: tavaly a beruházások növekedésével párhuzamosan bővült a lízingpiac, a járműfinanszírozás pedig a lízingpiac egyik motorja. A flottapiacon az új kihelyezések összege 23 százalékkal, 87 milliárd forintra nőtt.

[htmlbox afa_kotelezettseg]

Kifejtette, az elmúlt év bebizonyította, hogy a lízingtársaságoknak érdemes volt az eszközfinanszírozásra is nagyobb hangsúlyt helyezni. A nehézgépjárművek és gépek finanszírozását magában foglaló eszközök esetében a kihelyezett összeg 12 százalékkal, 337 milliárd forint fölé nőtt. Ezen belül a nehézgépjárműveknél 11 százalékkal, 176 milliárd forintra, a gépeknél pedig 14 százalékkal, 161,5 milliárd forintra emelkedtek az új kihelyezések – mondta.

Rámutatott: az eszközfinanszírozás jelentőségét mutatja az is, hogy a termelőeszközként nyilvántartott gépeknél 66 milliárd forintot tett ki a finanszírozott összeg 2017-ben, ami 39 százalékos emelkedés 2016-hoz képest, ez a növekedés a legmagasabb a lízingpiaci szegmensek között.

Nyikos Katalin az idei kilátásokról elmondta: a lízingszövetség előrejelzése szerint 2018-ban folytatódhat a bővülés, amiben szerepet játszhat az is, hogy főleg a kis- és középvállalkozások bátrabban veszik majd igénybe a rugalmas lízingkonstrukciókat a különböző beszerzéseknél. Szintén segíthetik a lízingpiaci növekedést az uniós projektek, és ezzel összefüggésben a beruházások élénkülése – fűzte hozzá.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. március 28.

Az MBH Bank lett a Fundamenta többségi tulajdonosa

A szükséges engedélyek megszerzése után lezárult a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. 76,35 százalékos tulajdonrészének megvásárlására vonatkozó részvényadásvételi folyamat, amelynek értelmében az MBH Bank vált a társaság többségi tulajdonosává – közölte a pénzintézet szerdán.

2024. március 28.

Optimistábbak a magyar vállalkozások, mint tavaly

A Niveus Consulting Group immár sorozatban harmadik évben elkészített közel 600 fős mintán végzett felmérése a vállalkozások gazdasági várakozásait vizsgálta. A kérdések kiterjedtek egy esetleges válság idején szükségesnek tartott kormányzati beavatkozásokra, az elmúlt években igénybe vett adókedvezményekre, illetőleg arra, hogy az infláció, munkabér adóterhek, gazdasági környezet milyen hatással van a cég működésére. A megkérdezettek 57%-a 50 fő alatti, 32 százaléka 50-250 közötti-, 6%- 250-1000 közötti, a maradék 5% pedig 1000 főnél több alkalmazottal rendelkező vállalkozás volt.

2024. március 28.

A felülvizsgálati eljárás lehetősége kényszertörlési eljárásban

A kényszertörlési eljárásban, mint vagyonjogi tárgyú nemperes eljárásban, ha az elsőfokú bíróság végzését a másodfokú bíróság azonos jogszabályi rendelkezésre és jogi indokolásra utalással hagyta helyben, csak abban az esetben kerülhet sor a felülvizsgálati kérelem érdemi elbírálására, ha a Kúria a felülvizsgálati kérelemmel együtt előterjesztett kérelem alapján a felülvizsgálatot engedélyezi – a Kúria eseti döntése.