Tisztelt Látogatónk! A válasz csak előfizetőink számára érhető el!

Ha rendelkezik érvényes előfizetéssel, kérjük lépjen be felhasználói nevével és jelszavával, ellenkező esetben tájékozódjon kedvező előfizetési lehetőségeinkről!

Egyik általunk könyvelt társaság saját eszközeivel, munkavállalóival teljeskörű mezőgazdasági szolgáltatást nyújt más gazdasági társaságok, magánszemélyek részére.
Szerződésük szerint a termőföldeken végzett szolgáltatás magában foglalja a szántást, vetést, permetezést, mélylazítást, műtrágyaszórást, simítózást, aratást, terményszárítást..stb., gyakorlatilag a vetéstől, a termény raktározásáig végez szolgáltatást a megrendelők igényei szerint.
Szerződésük szerint időközönként, egyes a mezőgazdaságban elfogadott folyamatok végeztével számolnak el a partnerekkel (így a szántás, majd a vetés, majd a permetezés…stb. végeztével külön-külön) a szerződésben előre meghatározott, hektárokra vetített díjtételek ismeretében.
Az időközönkénti elszámolás előre nem rögzíthető tekintettel a mezőgazdasági munkavégzés specialitásaira. Tehát előfordul olyan eset, hogy pár nap alatt végeznek egy technológiai folyamattal – és teljesítésigazolás alapján számláznak, majd hetekig nem kerül sor munkavégzésre (így számlázásra sem).
A fentiek alapján (bár a szolgáltatásnyújtás folyamatos, azonban) a szerződés szerint számlázás a tényállásszerű megvalósulást követően történik, ezért az ÁFA tv. 59.§-a szerint járnunk el.
Kérdésem az alábbi:
Pl. a tarlóhántás 150 ha-nyi területen az alábbi ütemezés szerint végezzük.
10.20-án 31 ha
10.25-29 között 85 ha
10.30-31 között 34 ha

A teljesítésigazoláson a fentiek szerint a konkrét munkavégzési dátumok feltűntetésre kerülnek, majd ezt követően a megrendelő 11.02-án alá is írja a teljesítésigazolást.
Fentiek alapján kiállított számlán mi lesz a teljesítés dátuma?
Mi az ÁFA törvény szerinti „tényállásszerű megvalósulás” dátuma? A munkafolyamat befejezésének napja (10.31.), vagy a teljesítés igazolás megrendelő által történő aláírásának napja (11.02)?