A NAV közel 14,5 milliárd forint forrásból fejleszti szolgáltatásait


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A NAV 9,33 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós támogatásból és 5,13 milliárd forint intézményi forrásból fejleszti szolgáltatásait, a 2023. június 29-ig létrejövő fejlesztések a hivatal adó-, jövedéki, felszámolási és végrehajtási, valamint bűnügyi tevékenységeihez kapcsolódnak – közölte a NAV csütörtökön az MTI-vel.

A projekt a Közigazgatás- és Közszolgáltatás-fejlesztés Operatív Programban (KÖFOP) hat mérföldkőben valósul meg és négy fő fejlesztési célt: az ügyfélkapcsolati rendszerek fejlesztését, a kkv-szolgáltatások fejlesztését, az adatpiac és publikációs felület kialakítását, valamint a végrehajtási eljárások korszerűsítését szolgál.

Szeptember 28-án zárult le a projekt harmadik mérföldköve, amelyben megvalósult a Bűnügyi Adatpiac és a PEI (Pénzmosás és Terrorizmusfinanszírozás Elleni Iroda) Publikációs Felület kialakítása.

A közlemény szerint a Bűnügyi Adatpiac fejlesztésével csökken a többszörös lekérdezések száma, így a bűnügyi elemzők munkájának adminisztratív terhei is jelentősen mérséklődnek. A bonyolult, személyi és tárgyi összefonódásokkal bíró bűncselekményeknél nélkülözhetetlen az elkövetői kör kapcsolatrendszerének vizsgálata. A hálózatkutatási módszerek segítségével a nagyobb bűnszervezetek kapcsolati hálózatai is feltérképezhetővé válnak.

A NAV a pénzmosás és terrorizmus finanszírozása elleni küzdelmet szolgáló hazai rendszerek hatékonyságának nyomon követhetőségét szolgáló átfogó statisztikákat publikál. A jelenlegi ügyviteli folyamat felgyorsul, mivel a felület a Pénzmosás és Terrorizmusfinanszírozás Elleni Iroda (PEI) munkatársainak támogatást nyújt a kommunikációs feladatok ellátásához és biztosítja a felhasználók közötti kapcsolattartáshoz szükséges eszközöket is.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2021. szeptember 16.

Digitalizáció és adózás – változások küszöbén állunk

A digitalizáció alaposan felforgatja a társaságok működését, iparágakat formál át, amelyet a nemzetközi adórendszer is követni kíván. A globálisan összehangolt lépések az egyes országok szabályozására és adóbevételeire is hatással lesznek, bizonyos lépésekkel a cégek is felkészülhetnek a tervezett változásokkal párhuzamban.
2021. április 22.

A digitalizáció kezdeti lépései a beszámolásban: az egységes elektronikus beszámolási formátum

Az Európai Értékpapírpiaci Hatóság (a továbbiakban: ESMA) által kidolgozott standardon alapuló EU rendelet szerint a szabályozott piacra bevezetett értékpapírok kibocsátóinak a közeljövőben az egységes elektronikus beszámolási formátumot (a továbbiakban: ESEF) kell alkalmazniuk és az éves jelentésüket bővíthető hipertextjelölő nyelven (a továbbiakban: xHTML) kell elkészíteniük. A Számviteli tanácsadó írása.