Több támogatással, egyebek mellett 70 százalékos adókedvezménnyel csábítaná haza a szerb kormány azokat, akik az utóbbi években külföldre vándoroltak.
Sinisa Mali pénzügyminiszter hétfőn jelentette be, hogy a személyi jövedelemadóról szóló törvény módosítása nyomán 2020-tól azoknak, akik az utóbbi két évben nem tartózkodtak Szerbiában, és visszatérnek az országba, ahol munkát vállalnak, 70 százalékkal csökkentik az adóját a következő öt évben.
“Így szeretnénk őket arra ösztönözni, hogy Szerbiában folytassák munkájukat, maradjanak és éljenek az országban a letelt öt év után is” – fogalmazott a pénzügyi tárca vezetője.
Becslések szerint évente körülbelül 50-60 ezren hagyják el Szerbiát, és főként az egyetemi végzettséggel rendelkezők próbálnak szerencsét külföldön. A statisztikai hivatal szerint az utóbbi tíz évben 600 ezren költöztek el Szerbiából.
(MTI)
Kapcsolódó cikkek:
Mire figyeljen a számlázás és az online számla adatszolgáltatás során?
2021. április 16.
Lejárt a szankciómentességi időszak március 31.-én, vagyis bírsággal sújtható, aki nem felel meg a 3.0 verzió szerinti online számla adatszolgáltatásnak.
Visszafordított áfa a munkaerő-kölcsönzésben: maradtak kivételek
2021. április 16.
Az Európai Unió rendelkezésének megfelelően 2021. április 1-jei hatállyal megváltoztak a munkaerő-kölcsönzési szolgáltatások áfakezelési szabályai is és megszűnik a fordított áfa alkalmazásának kötelezettsége a legtöbb esetben.
E-egyszázalék az e-szja mellé
2021. április 16.
A 2020 évi szjabevallás elkészítésének, illetve jóváhagyásának határideje május 20. Ez az 1+1 százalék adó feletti rendelkezési lehetőség hatérideje is, amely az e-szja részeként szintén megoldható pár kattintással.
Három megyére kiterjedő akcióban foglalt le cigarettát és alkoholt a NAV
2021. április 16.
Djangót, a kábítószer- és cigarettakereső kutyát is bevetették, így több mint hárommillió forint értékben foglaltak le cigarettát és alkoholt Veszprém, Baranya és Győr-Moson-Sopron megyében.
További érdekességek a számolócédulák világából
2021. április 16.
A számolócédulák szokványos témakörei voltak a vendéglátás, az étel, az ital, a dohányzás, az üzletek, az iparcikkek, a lakossági szolgáltatások, a sajtótermékek reklámozása. Ezek mellett jó néhány egyéb célterület is szerepel a számolócédulákon, így például a nemzeti és politikai propaganda, a pénzügyi szolgáltatások, a kultúra, az egészségügy, a sport, a turisztika. Érdemes ezekre is kitérni!