Adónyomozás indult Shakira ellen


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A spanyol hatóságok adóelkerülés miatt nyomoznak Shakira ellen – számolt be róla a héten több lap, köztük a brit The Guardian


A kolumbiai popsztár 2015-ben költözött a Bahama-szigetekről Barcelonába, ahol jelenleg is él párjával, Gerard Piqué futballjátékossal, valamint két közös fiukkal. Az adóhatóságok szerint viszont már 2012 és 2014 között is a városban élhetett, viszont „elfelejthetett” ott jövedelemadót fizetni – írja a The Guardinra hivatkozva az mno.hu.

A barcelonai ügyészség még decemberben megkezdte a vizsgálatot, eredmény pedig június közepére várható. 

[htmlbox eu_jog_alkalmazasa]

Az énekesnő neve már tavaly is felbukkant a Paradise-iratok (Paradise Papers) néven ismert anyagban mint olyan híresség, aki bahamai lakosként tünteti fel magát, bár Barcelonában él. Továbbá a Máltán bejegyzett, hárommillió euró alaptőkéjű Tournesol Ltd. egyedüli részvényeseként jelent meg. A legkisebb EU-tagállamot régóta vádolják azzal, hogy adóparadicsomként működik. Az iratok szerint Shakira vagyonát, védjegyeit 2009-ben a Tournesolhoz vitték át, eközben pedig a cég 31 millió euróval növelte a tőkéjét. Ez a pénz kamatmentes kölcsön formájában érkezett egy luxemburgi Shakira-cégtől, az ACE Entertainmenttől. A kölcsönt aztán 2014-ben törölték. A popsztárt képviselő ügyvéd szerint a Tournesol Ltd. megfelel minden jogi követelménynek – írja a lap.


Kapcsolódó cikkek

2024. október 9.

Suppan Gergely: stabil növekedés indulhat a kiskereskedelmi szektorban

Az utóbbi hónap adata biztató abból a szempontból, hogy elindulhat egy stabil növekedés a kiskereskedelmi szektorban – mondta Suppan Gergely, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) vezető közgazdásza kedden az M1 aktuális csatornán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kiskereskedelmi adatait értékelve.

2024. október 9.

A részesedés kivezetéséhez kapcsolódó adóalap-csökkentés a társasági adóban

Ha a részesedést értékesítik és a tulajdonos társaságnál árfolyamnyereség keletkezik, az társaságiadó-alapot képez és meg kell fizetni utána az adót, kivéve, ha bejelentett részesedés értékesítésére kerül sor, amelyet a tulajdonos a kivezetést megelőzően legalább egy évig folyamatosan az eszközei között nyilvántartott. Ebben az esetben a keletkezett árfolyamnyereséggel csökkenthető az adózás előtti eredmény.