Adóügyi megállapodás Magyarország és az USA között


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Adóügyi információcsere megállapodást kötött Magyarország és az Egyesült Államok csütörtökön, a dokumentumot a két ország részéről Varga Mihály pénzügyminiszter és David B. Cornstein, az Egyesült Államok magyarországi nagykövete írta alá.

A Pénzügyminisztérium (PM) közleménye szerint a megállapodás a jövőben hatékonyabb fellépést tesz lehetővé a nemzetközi adókikerüléssel szemben, valamint elősegíti, hogy a multinacionális vállalatok is maradéktalanul megfizessék az adott államot megillető közterheket.

Varga Mihály pénzügyminiszter a megállapodás aláírása alkalmából közölte: Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatát a kölcsönös tisztelet, a párbeszéd és az együttműködés jellemzi.
A PM közleménye szerint a megbeszélésen a pénzügyminiszter elmondta: a két ország kormánya egyetért abban, hogy a nemzetközi adókikerüléssel és a terrorcselekmények nemzetközi finanszírozásával szemben hatékonyabb fellépésre van szükség.

A tárgyaláson egyetértettek abban, hogy a magyar és az amerikai gazdasági kapcsolatok jól alakulnak: az Egyesült Államok Európán kívül Magyarország első számú exportpartnere, emellett az amerikai vállalatok az egyik legjelentősebb beruházói-befektetői közösséget képviselik Magyarországon, az itteni több mint 1700 amerikai vállalat mintegy 105 ezer magyar embernek ad munkát.
Az amerikai vállalatoktól kapott visszajelzések alapján ez a pozitív tendencia várhatóan a jövőben is folytatódik – jegyezte meg a tárcavezető.
A közlemény szerint Varga Mihály a magyar cégek amerikai piacra lépéséről elmondta, hogy az Egyesült Államok a 15. legfontosabb befektetési célországa a hazai cégeknek, a magyar tőkebefektetések állománya 2017-ben meghaladta 464 millió eurót. Számos magyar cég van jelen az amerikai piacon, ezek túlnyomó többsége az infokommunikációs technológiák, valamint a biotechnológia terén tevékenykedik.

Varga Mihály a megbeszélésen felvetette, hogy az utóbbi években egyre több magyar innovatív kis- és közepes vállalkozás, valamint startup kíván az amerikai piacra lépni. A kereskedői és beruházói vízumok biztosítása Magyarország számára rendkívül fontos lenne, mivel ez tovább erősítené a kétoldalú üzleti kapcsolatokat – mutatott rá a pénzügyminiszter.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 4.

Rossz lóra tettek

Lóerődús luxus-sportkocsik, valódi versenylovak, nagy mennyiségű készpénz került leltárba a Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóság nyomozóinak munkája nyomán. A pénzügyőrök egy hazai bűnszervezetre csaptak le, mely társaság közel egymilliárd forintnyi áfa befizetését mulasztotta el. Az elkövetők a bűncselekmény elkövetéséből származó haszonból ügetőlovak versenyeztetését finanszírozták, de akadt birtokukban bőséggel készpénz, ingatlan, illetve értékes luxus-sportautó is.

2024. október 4.

Ilyen céges adókedvezmény még nem volt Magyarországon – pénzt utalhat vissza az adóhatóság

Régóta várt lehetőséget vezetett be a jogszabályalkotó 2024. január 1-jével, amely alapján a K+F tevékenységet végző cégek akár pénzvisszatérítésben is részesülhetnek az adóhatóságtól. Ilyen adókedvezményre eddig még nem volt példa Magyarországon, de sokan még mindig nem tudnak róla – hívta fel a figyelmet Bagdi Lajos, a Niveus Consulting Group partnere.

2024. október 4.

A közvetett adózás rendszere Kenyában (2. rész)

Kenya Kelet-Afrika legnagyobb kereskedelmi és pénzügyi központja, és kiemelkedő jelentőségű a turizmus is. Az országban az áfa 1990-ben váltotta az értékesítési adót. Következzenek az érdekes részletek.