Csempészcigit talált a NAV a Tisza-parton


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Harmincmillió forint értékű csempészett cigarettát találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei Szatmárcseke határában, a Tisza partján – közölte az adóhatóság Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Vám- és Pénzügyőri Igazgatóságának sajtóreferense.


Dávid Zoltán elmondta, a pénzügyőrök a zöldhatár ellenőrzését végezték éjszaka, amikor figyelmesek lettek a Tisza magyar oldalán egy villanymotorral közlekedő csónakra.

Látták, amint a csónak emberekkel és dobozokkal megrakva többször megfordul Ukrajna ás Magyarország között, majd egy a magyar oldalra érkező, terepszínre festett járműbe pakolni kezdik a csomagokat – ismertette a százados. A pénzügyőrök feltételezték, hogy a csomagok csempészcigarettát tartalmaznak, ezért felszólították a csomagokat pakolókat, hogy igazolják magukat, amire az ismeretlenek egy része elszaladt, illetve a csónakkal elmenekült.

A helyszínen és a gépkocsiban összesen 40 ezer doboz csempészcigarettát találtak. Az adózatlan dohányárut, valamint a gépjárműveket lefoglalták, és költségvetési csalás miatt büntetőfeljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál – közölte a sajtóreferens.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 9.

Suppan Gergely: stabil növekedés indulhat a kiskereskedelmi szektorban

Az utóbbi hónap adata biztató abból a szempontból, hogy elindulhat egy stabil növekedés a kiskereskedelmi szektorban – mondta Suppan Gergely, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) vezető közgazdásza kedden az M1 aktuális csatornán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kiskereskedelmi adatait értékelve.

2024. október 9.

A részesedés kivezetéséhez kapcsolódó adóalap-csökkentés a társasági adóban

Ha a részesedést értékesítik és a tulajdonos társaságnál árfolyamnyereség keletkezik, az társaságiadó-alapot képez és meg kell fizetni utána az adót, kivéve, ha bejelentett részesedés értékesítésére kerül sor, amelyet a tulajdonos a kivezetést megelőzően legalább egy évig folyamatosan az eszközei között nyilvántartott. Ebben az esetben a keletkezett árfolyamnyereséggel csökkenthető az adózás előtti eredmény.