Együttműködik a NAV és az SZTNH


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala megvizsgálja, hogy az adó- vagy járulékkedvezményt érvényesítő társaságok tényleg a a jogszabályoknak megfelelően kutattak-e.


Együttműködési megállapodást kötött kutatás-fejlesztési ügyekben a NAV és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH).

A tájékoztatás szerint az SZTNH 2012. február 1-je óta lát el a kutatás-fejlesztési tevékenység minősítésével kapcsolatos feladatokat, ez a hatósági jogkörben végzett előminősítés mellett kiterjedt szakértői tevékenységet is magában foglal. Az elmúlt két évben az adóhivatal megkeresésére már közel kétezer szakértői vélemény készült el. Az SZTNH e szakértői tevékenység keretében megvizsgálja, hogy az adó- vagy járulékkedvezményt érvényesítő társaságok ténylegesen az adott években hatályos jogszabályokban meghatározott feltételek szerinti kutatás-fejlesztést folytattak-e.

A már kialakult jó munkakapcsolat megerősítése érdekében a két szervezet elnöke által aláírt megállapodás a közös feladatellátás színvonalának – az adózók érdekeit is mindenkor szem előtt tartó – további emelését is előirányozza. Az SZTNH által elvégzett munka az elmúlt két év során jelentős mértékben hozzájárult a jogbizonytalanság csökkentéséhez és jelentősen megkönnyítette a jogalkalmazó szervek munkáját – írták.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Kisokos a közvetített szolgáltatásokról

Közvetített szolgáltatás fogalmával több adónemet illetően is találkozunk. A fogalmak különbözőek, így számos kérdés felvetődhet az értelmezésükkel, használatukkal kapcsolatosan. Ha a köznyelvi meghatározásból indulunk ki, akkor közvetítés szó alatt a kapcsolat megteremtését kell érteni, a két fél összekapcsolása értendő alatta. Ismertetjük a részleteket és egy érdekes jogesetet.

2024. április 24.

Ezek voltak a legnépszerűbb helyek és személyek az online médiában 2023-ban

Politikusok, sportolók, hazai és külföldi hírességek szerepelnek a leggyakrabban említett nevek között, amelyek megjelentek az online médiatérben 2023-ban. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 93 népszerű médiafelület – televíziós csatornák, újságok, rádiók honlapjai, valamint hírportálok, közösségimédia-felületek, fórumok és blogok – elemzésével azt vizsgálta, kik álltak a hírek és a közbeszéd fókuszában, valamint azt is, hogy hazánk és a nagyvilág helyszínei közül melyek szerepeltek a legtöbbet.