Joghézag miatt sem működik az adóamnesztia


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az év végéig érvényben lévő adóamnesztia a hivatalos adatok szerint eddig 35 milliárd forintot csábított haza. Bizalmatlanság és joghézagok akadályozzák a hasonló kísérletek sikerét itthon és külföldön is – írja a Népszava.


Vadász Iván adószakértő a Népszavának arról beszélt: ahhoz, hogy többen hazahozzák a külföldi számlákon tartott pénzeket, annak a biztos tudatára lenne szükség, hogy később sem lesz következménye annak, amit tettek. (Például az olasz Monti kormány első intézkedéseinek egyike az volt, hogy az offshore cégekből haza vitt pénzekre az adóamnesztia ellenére különadót vetett ki.) A jogszabály az amnesztiát elméletileg kimondja ugyan, ám mégis vannak benne olyan zavaró mondatok is, mint hogy az adóamnesztia nem vonatkozik a bűncselekményből származó pénzekre – mondta Vadász Iván, aki megemlítette, ha egy magánszemélynek külföldi cégben van pénze, az önmagában nem bűncselekmény, de ha ebből a cégből osztalékot kap, amit a saját vagyonaként használ, és a személyi jövedelemadójában nem tünteti azt fel, az már bűncselekmény.

A 2010-ben meghirdetett adóamnesztia szerint a magánszemélyek 10 százalékos adó megfizetése után törvényessé tehetik az offshore-forintokat azz év végéig, és a jelek szerint a kabinet a határidőt nem kívánja meghosszabbítani – írja a Népszava.

További részleteket itt talál.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Kisokos a közvetített szolgáltatásokról

Közvetített szolgáltatás fogalmával több adónemet illetően is találkozunk. A fogalmak különbözőek, így számos kérdés felvetődhet az értelmezésükkel, használatukkal kapcsolatosan. Ha a köznyelvi meghatározásból indulunk ki, akkor közvetítés szó alatt a kapcsolat megteremtését kell érteni, a két fél összekapcsolása értendő alatta. Ismertetjük a részleteket és egy érdekes jogesetet.

2024. április 24.

Ezek voltak a legnépszerűbb helyek és személyek az online médiában 2023-ban

Politikusok, sportolók, hazai és külföldi hírességek szerepelnek a leggyakrabban említett nevek között, amelyek megjelentek az online médiatérben 2023-ban. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 93 népszerű médiafelület – televíziós csatornák, újságok, rádiók honlapjai, valamint hírportálok, közösségimédia-felületek, fórumok és blogok – elemzésével azt vizsgálta, kik álltak a hírek és a közbeszéd fókuszában, valamint azt is, hogy hazánk és a nagyvilág helyszínei közül melyek szerepeltek a legtöbbet.