Nem fizet társasági adót az Audi


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Társasági adó nem fizet, viszont tavaly 1,9 milliárd forintot állami támogatást kapott a nagyvállalat – írja a Napi.hu.


Adót az értékcsökkenés és kutatás-fejlesztési költségek elszámolása miatt az előző évhez hasonlóan tavaly sem fizetett a a győri székhelyű Audi Hungaria Motor Kft., így az adózott eredménye ugyanannyi, mint az adózás előtti, 441 millió euró (138 milliárd forint) – derül ki a Napi.hu cikkéből.

Három Navigátor adózási, számviteli témában,

15% kedvezménnyel

A csomag tartalmazza az Art. Navigátort, az Áfa Navigátort, és a Számviteli Navigátort, amelyek a csomagkedvezménytől függetlenül külön is rendelhetőek!

Megrendelés >>

Az Audi Hungaria több címen kap magyar állami támogatást, ezekből tavaly 1,86 milliárd forintot hívott le.

– Egy 2011-es kötelezettségvállalás alapján az állam 15,4 milliárd forintot ad járműgyártási beruházásokra (karosszéria és lakkozóüzem, járműszerelde és présüzem létesítésére), ebből tavaly egymilliárd forintot kapott meg a vállalat.

– A munkatársak képzésére egy 2012-es megállapodás keretében 557 millió forintos támogatás jár, ebből tavaly 151 milliót kaptak meg.

– A kutatás-fejlesztés támogatására, a motorfejlesztési központ költségeire 2013 decemberében vállalt kötelezettséget az állam 1,7 milliárd forint értékben, ebből 2015-ben 710 milliót folyósítottak.

– A motor- és járműfejlesztési központ beruházásait 1,7 milliárd forinttal dotálja az állam, de ennek keretében tavaly nem hívott le pénzt az Audi Hungaria.

– Az állam tavaly egy hatmilliárd forintos kötelezettséget is vállalt a motorgyártásban 2018-ig megvalósított beruházásokra, de ebből még nem vett igénybe támogatást a cég.

– Az állam 2013-ban támogatta az Audi projekt- és oktatóközpontjának tanműhely fejlesztését is 334 millió forinttal, ezt 2014-ben vette igénybe a társaság – derül ki a beszámolóból, írja a Napi.hu


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 13.

A közvetett adózás rendszere Algériában (3. rész)

Az áfát 1992-ben vezették be, az elsősorban az ipar és a kereskedelem adóztatására fókuszál. Algériában az áfa a szolgáltatásnyújtás helyett az “egyéb műveletekre” vonatkozik, ide tartoznak például az átruházott jogok, a bérbe adott eszközök vagy az elvégzett tanulmányok. Jöjjenek az érdekes részletek!