Nyerészkedésből fizetik túl az adójukat a svédek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

 A svéd adózók szándékosan túl sokat fizetnek be a költségvetésbe, mert így nagyobb kamatot kapnak a bankinál – írja a Napi.hu a Business Insider cikke alapján.


Svédországban a bankokban tartott pénz után mínusz 0,5 százalékos negatív kamatot számolnak fel (azaz ennyit vonnak le az ügyfél pénzéből) és a többi megtakarítási forma sem hoz számottevő összeget, miközben ezek már kockázatosabbak a bankbetéteknél. Sok esetben az összes banki költséget figyelembe véve ezeken is buknak az emberek és a cégek.

Nem ez a helyzet a túlfizetett adóval. A svéd törvények szerint ha az adózó több adót fizet be, mint amennyit kellene és kormány számláján hagyja a pénzt, akkor 0,56 százalékos kamat jár neki az összeg után – írja a Napi.hu.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 19.

A vélelmezett értékesítőkre vonatkozó szabályok alkalmazása – forgatókönyvek (8. rész)

A vélelmezett értékesítők minősége szinte kimeríthetetlen tárházát jelenti a témával foglalkozó cikkeknek. A következőkben olyan konkrét forgatókönyvekkel fogunk foglalkozni, amelyek a vélelmezett értékesítőkre vonatkozó rendelkezések alkalmazására vonatkoznak. Ezek a forgatókönyvek sematikusan mutatják be, hogy a vélelmezett értékesítővé váló elektronikus felületekre az áfa, és adott esetben a vám tekintetében milyen feladatok hárulnak.

2024. április 18.

A személyi jövedelemadójuk 1+1 százalékát felajánlók milliárdokról dönthetnek

Legtöbben személyi jövedelemadójuk 1+1 százalékát gyermekek gyógyítására és állatmenhelyekre szánják, a támogatott szervezeteknek óriási segítséget jelentenek az adóforintok, a felajánlók évről évre milliárdok sorsáról dönthetnek – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az közleményben.

2024. április 18.

A közhatalmi tevékenység és az áfa

Az általános forgalmi adó elveit és rendszerét vizsgálva, mindig meg kell állapítani, hogy az ügyletben résztvevő felek adóalanynak minősülnek-e, illetve tevékenységük gazdasági tevékenységnek minősül-e, ugyanis, csak ebben az esetben merülhet fel áfafizetési kötelezettség.