Varga: az adócsökkentés költségvetése jön
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A polgári Magyarország megteremtésének alappillére a 2016-os költségvetés – mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, amikor a jövő évi büdzsé tervezetét átnyújtotta Kövér László házelnöknek. Az adócsökkentéssel a családok nyernek – mondta.
Az adócsökkentés költségvetésének nevezte Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a 2016-os büdzsé tervezetét; a büdzsé nyertesei a családok lehetnek, akiktől 170 milliárd forinttal kevesebbet von el az állam, mint idén – mondta.
Az szja-kulcs 16-ról 15 százalékra csökkentése 120, a sertésáfa 5 százalékra mérséklése 25, a kétgyermekesek adókedvezményének bővítése 15, az illetékcsökkentés 10 milliárd forintot hagy 2016-ban a családoknál – közölte a miniszter. Hozzátette: a kétgyermekesek adókedvezménye 2019-ig duplájára nő a jelenlegi 10 ezer forintról.
A büdzséterv néhány számát kiemelve Varga Mihály azt mondta: az inflációkövető nyugdíjemelésre jövőre az ideinél 240 milliárd forinttal többet költünk, 138 milliárddal többet fordít a kormány az életpálya-modellek folytatására, és 70 milliárd forinttal többet a Start-munkaprogramra és a közmunkára; utóbbira jövőre 340 milliárdot költene a kabinet.
Varga Mihály, Kövér László (Fotó: MTI)
A költségvetés tervezete 2,6 százalékos GDP-növekedéssel számol 2 százalékos hiány mellett; a költségvetést elfogadása esetén a „polgári Magyarország megteremtése alappillérének” nevezte a miniszter.
Kövér László, az Országgyűlés elnöke a sajtótájékoztatón közölte: a végszavazás a költségvetés tervezetéről június 22-én vagy 23-án lesz.
Sok múlik az áfán
A 2016-os költségvetés tervezete szerint jövőre is áfából folyik be a legtöbb pénz a büdzsébe, összesen 3351 milliárd forint. Szja-ból 1658 milliárdos, jövedéki adóból 952,2 milliárdos, társasági adóból pedig 400,5 milliárdos bevételre számít az állam. Jelentős tételnek mondható a pénzügyi tranzakciós illetékből származó 200,9 milliárd, az elektronikus útdíjból származó 140,5 milliárd forint.
A pénzügyi szervezetek különadóként 89,2 milliárdot fizetnek majd a büdzsébe, időalapú útdíjakból 47 milliárdos bevételre számítanak, míg evából 75,2, katából 70,1, kivából 13,8, reklámadóból pedig 10,9 milliárd forintot vár 2016-ban a kormány.
A költségvetési törvény tervezetét itt találja.
A számvitel nagy kézikönyve 2015 + 57 számviteli eset megoldása
|
- érdekes számviteli példák
- jogszabály alkalmazási tippek
- döntési alternatívák
- könyvelési lépések
- ábrák és táblázatok
A népszerű szakkönyv áráért most az 57 számviteli eset megoldása című könyvet is megkapja!
Rendelje meg most a két könyvet egy áráért! >>
|