Veszteséges vállalkozásokat ellenőrzött az APEH


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az elmúlt évihez képest idén kevesebb tartósan veszteséges egyéni vállalkozót ellenőrzött ezidáig az adóhatóság Észak-Magyarországon.

Nem véletlenül mérséklődött az ellenőrzések gyakorisága, az adóhatóság a kevesebb vizsgálatot a nagyobb adóelkerülési kockázatot mutató adóalanyokra koncentrálta – közölte az APEH regionális igazgatósága.

Míg tavaly 123, addig az idén a hasonló időszakban 76 veszteséges vállalkozónál zárt le adóellenőrzést a Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megyét tömörítő régiós adóhatóság, ezek 67 százalékánál állapított meg összesen 963 millió forint adóhiányt az APEH.

Az ellenőrzések most is minden esetben kiterjedtek a vagyongyarapodásra, az életvitelre fordított összegeknek a megszerzett jövedelmekkel arányosságára is.

Forrás: Figyelőnet


Kapcsolódó cikkek

2024. április 19.

A vélelmezett értékesítőkre vonatkozó szabályok alkalmazása – forgatókönyvek (8. rész)

A vélelmezett értékesítők minősége szinte kimeríthetetlen tárházát jelenti a témával foglalkozó cikkeknek. A következőkben olyan konkrét forgatókönyvekkel fogunk foglalkozni, amelyek a vélelmezett értékesítőkre vonatkozó rendelkezések alkalmazására vonatkoznak. Ezek a forgatókönyvek sematikusan mutatják be, hogy a vélelmezett értékesítővé váló elektronikus felületekre az áfa, és adott esetben a vám tekintetében milyen feladatok hárulnak.

2024. április 18.

A személyi jövedelemadójuk 1+1 százalékát felajánlók milliárdokról dönthetnek

Legtöbben személyi jövedelemadójuk 1+1 százalékát gyermekek gyógyítására és állatmenhelyekre szánják, a támogatott szervezeteknek óriási segítséget jelentenek az adóforintok, a felajánlók évről évre milliárdok sorsáról dönthetnek – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az közleményben.

2024. április 18.

A közhatalmi tevékenység és az áfa

Az általános forgalmi adó elveit és rendszerét vizsgálva, mindig meg kell állapítani, hogy az ügyletben résztvevő felek adóalanynak minősülnek-e, illetve tevékenységük gazdasági tevékenységnek minősül-e, ugyanis, csak ebben az esetben merülhet fel áfafizetési kötelezettség.