10 millióra nőtt a mikrovállalkozások vissza nem térítendő támogatása


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) „Mikrovállalkozások fejlesztése” pályázaton több mint duplájára, 4 millióról 10 millió forintra nőtt a vissza nem térítendő támogatás összege, a támogatás mellé kedvezményesen felvehető hitel elérheti a 20 millió forintot is, és bővült a kedvezményezetti kör – közölte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ).

Közleményében az NFÜ utal arra, hogy a gazdaságfejlesztés eredményei közül kiemelkedő jelentőségű az európai uniós szinten is újszerű „Mikrovállalkozások fejlesztése” című pályázati konstrukció, amelyet 2011. március 1-jétől lehet megpályázni Magyarország bármely régiójában.

Az újszerű pályázati formában – egyablakos ügyintézés keretében – közvetítőkön keresztül egyszerre lehet igényelni a vissza nem térítendő támogatást és a hitelt is, az igényléstől számított 30 napos átfutási idővel.

Az így felépített konstrukció szinte teljes mértékben forrást biztosít a legkisebb, 1-9 fős mikrovállalkozások fejlesztéseihez, mivel 10 százalékos önerő mellett akár 45 százalék támogatás igényelhető. A fennmaradó rész finanszírozása pedig a piacinál jóval kedvezőbb kamatozású, államilag támogatott mikrohitellel biztosítható.

A 2011 januárjában megjelent kombinált programhoz kapcsolódó „Mikrovállalkozások fejlesztése” című pályázatra Közép-Magyarországon a vállalkozók 1.181 pályázatot nyújtottak be és 565 esetében született már kedvező döntés a támogatásról. Ebben a régióban a megítélt támogatás összege közel 2 milliárd forint volt. Az ország többi területén a beadott pályázatok száma elérte a 2.091-et, ebből támogatásban eddig 1.179-en részesültek, az odaítélt támogatás pedig megközelíti a 4 milliárd forintot.

Az eredetileg 2011. év végégig kiírt pályázat beadási határidejét 2012. december 31-ig meghosszabbították.

A hitelnyújtás közvetítői körébe a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) a bevonja a takarék- és hitelszövetkezeteket, valamint a szövetkezeti hitelintézeteket is , amelyeknél a támogatás igénylése kezdeményezhető. A kedvezményezettek körének bővítését segíti az is, hogy eltörölték a pályázó vállalkozásoknál az árbevétel 200 millió forintos felső határát – közölte az NFÜ.

Forrás: MTI


Kapcsolódó cikkek

2024. április 18.

Duna House: az illetékmenteség is a csok plusz egyik előnye lehet

A teljes visszafizetést tekintve több tízmillió forintot is megspórolhat az, aki a csok plusz támogatott hitelkonstrukciót és az ezzel járó illetékmentes ingatlanvásárlási lehetőséget választja – hívta fel a figyelmet csütörtökön kiadott elemzésében a Duna House.

2024. április 18.

Együttműködést kötött a VOSZ és az eMAG a kkv-k online értékesítésére

Partnerségi megállapodást írt alá a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és az eMAG Magyarország az e-kereskedelmi know-how, valamint a magyar kis- és középvállalatok (kkv) online értékesítési csatornáinak fejlesztésére a régióban – közölte az eMAG csütörtökön.

2024. április 18.

A Bosch csoport növelte árbevételét csökkenés a Danone-nál

A Bosch csoport 2023-ban növelte árbevételét és eredményét, sikeresen folytatja növekedési stratégiáját – emelte ki csütörtökön Stefan Hartung, a Robert Bosch GmbH igazgatóságának elnöke a vállalat éves eredményeit ismertetve. A Danone francia élelmiszer- és italgyártó bevétele éves szinten 2,5 százalékkal, 6,79 milliárd euróra csökkent az idei első negyedévben – áll a cég honlapján.