A BKIK idegenvezetői idén is izgalmas városnéző programokkal irányítják a figyelmet a szektorra


Szeptember 27-én, az ENSZ Turisztikai Világszervezete által létrehozott Turizmus Világnapján a turisták és a turisztikai szolgáltatók, valamint a szektorban dolgozók együtt ünnepelnek, és felhívják a figyelmet a turizmus társadalmi, kulturális és gazdasági hasznosságára. A fővárosi kamara idegenvezetőivel számos várostörténeti és a város működését bemutató túrával várja az érdeklődőket.

2011 óta a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) turisztikai és vendéglátóipari vállalkozásokat tömörítő Kereskedelmi Tagozata állandó szereplője a Turizmus Világnapja budapesti programjainak. Szakképzett idegenvezetői közreműködésével a figyelem központjába állítja azokat az értékeket, amelyek a főváros és az ország imázsát alakítják a turisták körében.

A Kamara által szervezett programok a fenntartható turizmus kialakításának fontosságára, a közösségi közlekedésünkben rejlő városfelfedező lehetőségekre, a természet – és környezetünk védelmére, a fővárosunk területén élt civilizációknak az emlékeire, kulturális, szellemi, ipari örökségünkre, továbbá, a turizmus szereplőire, az iparági trendekre hívják fel a figyelmet.

A programban hagyományosan szerepelnek a kedvelt turisztikai fókusztól eltérő érdekességek is, így például különleges üzemlátogatást szerveznek a fővárost szolgáló közművek, gyárak, kutató intézetek  területeire. Idén a régi Csepeli Papírgyár telephelyén működő körforgásos gazdasági modellt követő papírgyárak, a Gödöllői Nemzeti Biodiverzitás és Génmegőrzési Központ Haszonállat Génmegőrzési Intézet és Arbo-park tevékenységét mutatják be.

A BKIK által létrehozott BUM – Bevásárló Utca Menedzsment 2013 óta szintén állandó és fontos szereplője a Turizmus Világnapja budapesti programjainak. Kínálatukból kiemelkedik a Bartók Béla Boulevard Eleven Ősz c. programsorozata, amely szeptember 27-28. között számos helyszínen fogadja az érdeklődőket.

A BKIK 2021-ben, Budapest Covid utáni turisztikai „újraindulásban” is jelentős szerepet vállalt, hiszen elindította „Újra nyitva Budapest” fogyasztásösztönző programját először a vendéglátásban, majd a turizmusban. Ezt követően 2022-ben a „Kamarai Hajó” elnevezésű szakmai kerekasztal rendezvénnyel megalapozta a belföldi turizmus ösztönzésében érdekelt turisztikai vállalkozások, szakmai szervezetek, valamint a megyei területi kamarák jövőbeli együttműködését.

Az idei programokról részletes tájékoztató a BKIK honlapján található.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 27.

A BKIK a vállalkozásindításban is segíti a tehetséges fiatal szakembereket

Kiemelkedően szerepeltek a budapesti szakmát tanuló fiatalok az országos szakmai versenyek döntőjén, a Szakma Sztár Fesztiválon. A budapesti szakképző iskolák végzősei 35 érmet szereztek 27 szakmában. A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) tegnap nagyszabású ünnepségen vállalkozásindítási inkubációs támogatással és nagyértékű vásárlási utalvánnyal jutalmazta a budapesti dobogósokat, illetve felkészítő tanáraikat.
2021. március 3.

A BKIK adóvégrehajtási moratóriumot kér a legkiszolgáltatottabbaknak

A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) azt javasolja, hogy az önhibájukon kívül nehéz helyzetben lévő vállalkozások körében központilag függesszék fel a Főpolgármesteri Hivatal és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal által indított hatósági beszedési megbízások kiadását.
2024. április 24.

A BKIK javaslata alapján visszaállított SZÉP-kártya jelenti a belföldi turizmus motorját

A Nemzetgazdasági Minisztérium április 22-én kiadott közleménye szerint 2024 első negyedévét tekintve megállapítható, hogy az év első három hónapjában a SZÉP Kártya feltöltések összértéke meghaladta a 109,4 milliárd forintot, ami az előző év azonos időszakát 22 százalékkal, a 2019-es évet pedig 107 százalékkal múlta felül. A költések összege az első negyedévben meghaladta a 86 milliárd forintot. A területi kereskedelmi és iparkamarák tavaly év végén egyöntetűen javasolták a kormány számára, hogy a belföldi turizmus élénkítése érdekében 2024. január elsejével állítsa vissza a SZÉP-kártya felhasználásának eredeti kereteit, melyet a Kormány meg is valósított.