A Gránit Bank részvényeit bevezették a Budapesti Értéktőzsdére


A Gránit Bank működési formája zártkörűen működő részvénytársaságról nyilvánosan működő részvénytársaságra változott hétfőn, egyúttal a társaság rövidített cégneve GRÁNIT Bank Nyrt.-re módosult. Ezzel párhuzamosan – ugyanezen a napon – a Gránit Bank meglévő törzsrészvényeit bevezették a Budapesti Értéktőzsdére – közölte a pénzintézet hétfőn.

A pénzintézet új törzsrészvényeket is kibocsát, amelyeket 2024. november 26. és 2024. december 11. között a lakossági befektetők akár a bank mobilalkalmazásában vagy videóbanki csatornáján is jegyezhetnek.

Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója a közleményben elmondta: a Gránit Bank versenyelőnye az, hogy ötvözi a tradicionális bankok és a fintech szolgáltatók értékeit.

A bank elmúlt 15 évben elért eredményei megalapozták a tőzsdére lépést, a következő 10 évre szóló üzleti stratégiát a közelmúltban fogadta el a bank közgyűlése, ezzel validálva az eddigi, sikeres működési modellt.

A tőzsdére lépéssel cél az is, hogy a részvényesi értéknövekedésből minél többen részesülhessenek – tette hozzá. A minimum összkibocsátási összeg 7 milliárd forint, a bank igazgatósága ezen felül legfeljebb 23 milliárd forint összkibocsátási értékben túljegyzést fogadhat el.

Az újonnan kibocsátott törzsrészvények jegyzésére a lakossági ügyfeleknek a Gránit Bank mobilalkalmazásában, a Gránit Bank videóbankjában, a bank két budapesti fiókjában, továbbá az MBH Befektetési Bank és az MBH Bank, mint alforgalmazó 40 kijelölt fiókjában, valamint az Equilor Befektetési Zrt.-nél személyesen vagy postán van lehetőségük.

Az intézményi befektetők a könyvépítéses aukciós ajánlataikat a Gránit Banknál és az Equilor Befektetési Zrt.-nél tehetik meg.

A nyilvános társasággá válás és a tőzsdére való bevezetés nem jelent változást a bank üzleti modelljében, a bank mendezsmentje változatlan, az ügyfelek változatlan formában vehetik igénybe a Gránit Bank szolgáltatásait – írták.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 5.

Elindult a vállalkozások digitális megújulását támogató DIMOP Plusz hitelprogram

December 5-től már igényelhető az európai uniós forrásból megvalósuló DIMOP Plusz hitelprogram két pályázata, amelyek a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások digitalizációjának támogatását célozzák. Az összesen 35 milliárd forint keretösszegű pályázatok az MBH Bank által üzemeltetett MFB Pont Plusz hálózaton keresztül igényelhetőek. Előnyük, hogy nulla százalékos fix kamat mellett kínálnak kedvező finanszírozást a digitalizációs megújulást célzó fejlesztésekhez, a digitalizációs szempontból kevésbé fejlett vállalatok esetében pedig akár az igényelt összeg fele vissza nem térítendő támogatássá is válhat.