Egy évtized után pénzt kapnak az egykori Buda-Cash egykori ügyfelei
Még tíz év sem kellett hozzá, és a Buda-Cash egykori ügyfelei pénzeket és részvényeket kapnak vissza.
Kapcsolódó termékek: Cégjogi kiadványok, Vállalati Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Európai megoldást javasol a Fidesz a gazdasági növekedés beindításához. A legnagyobb ellenzéki párt szerint adócsökkentéssel és a kamatok mérséklésével azonnal dinamizálni lehetne a magyar gazdaságot. A kormány a Fidesz szerint a szocialista utat választotta, ami egyet jelent a megszorításokkal és a gazdasági hanyatlással.
Felesleges megpróbáltatásokat okoz majd a 2009-es költségvetés az embereknek – ezt Orbán Viktor mondta az Észak-Magyarország című lap szerdai számában. A Fidesz elnöke szerint a jövő évi költségvetés alkalmatlan az ország gondjainak kezelésére, és súlyos megpróbáltatást okoz az embereknek. Az országban 250 ezer munkahely van veszélyben, és ezek megvédésére az egyik legfontosabb döntés a radikális kamatcsökkentés. A jelenlegi 11,5 százalékról hat százalékra kellene csökkentenie a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsának az irányadó kamatot. A jegybank októberi háromszázalékos kamatemelése egyébként sem aratott osztatlan sikert szakmai körökben. Számos szakértő úgy véli, a kamatemelés kockázatos volt, és szembement az európai trendekkel – mondta tegnap Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője. A legnagyobb ellenzéki párt úgy látja, Magyarországnak az európai trendekhez kellene alkalmazkodnia, a jelenlegi helyzetben ugyanis képtelenség arra alapozni egy gazdaságpolitikát, hogy a vállalkozások majd 18-20 százalékos kamattal vesznek fel hitelt. A politikus elmondta azt is, hogy a jegybank azon indoka, mely szerint a magas államadósság miatt kényszerült erre a forintvédő intézkedésre, azt is jelzi: az MNB sem bízik benne, hogy a kisebbségi kormány gazdaságpolitikája tudja kezelni a krízist.
A legnagyobb ellenzéki párt szerint emellett adócsökkentésre is szükség lenne a gazdasági növekedés beindításához. Navracsics Tibor emlékeztetett rá: az európai országokban október óta több kamatcsökkentést hajtottak végre, ugyanígy adócsökkentést is. Ráadásul számos kormány gazdaságélénkítő programot hirdetett meg, hogy pótlólagos forráshoz juttassák a vállalkozásokat, illetve megőrizzék a munkahelyeket. A Fidesz frakcióvezetője úgy vélekedett, hogy a magyar kormány a szocialista utat követi. Ez utóbbit pedig a megszorítás, az adó- és kamatemelés, a gazdasági hanyatlás, valamint a munkahelyek megszűnése jellemzi.
Október elején az angol, a svéd és a svájci jegybank, valamint az Európai Központi Bank hajtott végre összehangolt félszázalékos kamatcsökkentést, majd a svéd jegybank újra kamatot csökkentett, novemberben pedig ismét az angol, a svájci és a Európai Központi Bank, valamint a cseh jegybank mérsékelte a kamatot, illetve Szlovákiában is ugyanígy jártak el. Szlovákiában jelenleg 3,25 százalék, Csehországban pedig 2,75 százalék a jegybanki alapkamat.
Az MSZP reagálásában az MTI-nek elmondta: a Fidesz számháborúzik és a nemzeti bank függetlenségét támadja, amikor az alapkamat radikális csökkentését követeli.
Uniós élénkítő csomag
Az Európai Unió 130 milliárd eurós csomagot tervez tagországainak a gazdaság élénkítése céljából – mondta szerdán Michael Glos német gazdasági miniszter. Peer Steinbrück német pénzügyminiszter szerint minden uniós tagországnak GDP-jének egy százalékával kellene hozzájárulnia a tervezett 130 milliárdos csomaghoz, ami Németország esetében 25 milliárd eurót tenne ki. (MTI)
Forrás: Magyar Hírlap Online
Még tíz év sem kellett hozzá, és a Buda-Cash egykori ügyfelei pénzeket és részvényeket kapnak vissza.
A rollerekre és egyéb mikromobilitási eszközökre július 16-án bevezetett kgfb óta összesen 4300 ilyen biztosítási szerződést kötöttek a Netrisknél augusztus közepéig, ezeknek az átlagos éves díja 6200 forint volt – közölte az online biztosításközvetítő csütörtökön.
Bár egyes érvelések szerint a magas megtakarítás a ludas abban, hogy a magyarok nem fogyasztanak, a lakosság pénzügyi megtakarítása a GDP 70%-át sem érte el tavaly, ami a harmadik legrosszabb adat egész Európában az Eurostat friss adatai szerint. Kiderül még pár érdekesség: például az, hogy a kötvények egyik országban sem játszanak olyan fontos megtakarítási szerepet, mint Magyarországon, viszont túl sok pénz hever lekötetlenül, és cudarul állunk a hosszú távú öngondoskodásban. A Portfolio elemzése.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!