Bankszövetség: hatékony eszköz a hitelfizetési moratórium Koronavírus


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Hatékony eszköznek tartja a hitelfizetési moratóriumot a Bankszövetség, mert azonnali segítséget nyújthat a járványhelyzet miatt a munkahelyüket elvesztő ügyfeleknek és azoknak is, akiknek jelentősen csökkent a bevételük.

Becsei András, a Bankszövetség elnöke hétfőn a Kossuth rádió Jó Reggelt, Magyarország című műsorában elmondta, ugyanakkor arra is van lehetőség, hogy az ügyfelek tovább fizessék hitelszerződéseiket az eredeti ütemezés szerint.

Hozzátette, hogy az utóbbi lehetőséggel a hozzájuk érkezett visszajelzések szerint egyre többen élnek.

Aki nem szeretne a moratóriummal élni, az négyféleképpen nyilatkozhat erről: az internetes banki felületen, a banki honlapon, telefonon az ügyfélszolgálatoknál és személyesen a bankfiókokban – mondta.

Kitért arra is, a bankfiókok több mint 95 százaléka a koronavírus-járvány ellenére is üzemel, ami európai összehasonlításban is kiemelkedőnek számít.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 17.

Kétszáz milliárd forintra pályázhatnak a vállalkozások

Szeptember 17-től két új, összesen 200 milliárd forint értékű felhívásra pályázhatnak a vállalkozások: a feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása kapcsán 150 milliárd forint, míg az állattartó telepek kisebb léptékű beruházásaihoz 50 milliárd forint áll rendelkezésre – közölte az Agrárminisztérium.

2024. szeptember 17.

Zuhant az EU-val folytatott brit kereskedelem

Meredeken visszaesett az Európai Unió és Nagy-Britannia kétoldalú kereskedelmének értéke a brit EU-tagság megszűnése (Brexit) óta az egyik vezető brit gazdaságkutató műhely kedden ismertetett átfogó tanulmánya szerint.

2024. szeptember 17.

Nőtt az MVM csoport adózott eredménye az első fél évben

Az MVM csoport konszolidált értékesítési árbevétele 2156 milliárd forint volt az idei első hat hónapban a tavalyi első fél évben elért 2769 milliárd forint után, adózott eredménye 222 milliárd forintra nőtt a tavaly ugyanebben az időszakban elért 209 milliárd forintos nyereségről – tette közzé a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján kedden.