Családi csődvédelmet javasol a KDNP


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Családi csődvédelem bevezetését javasolja a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP). A lehetőséggel azok élhetnének, akik bár fizetésképtelenek, segítséggel van esélyük kilábalni nehéz helyzetükből.


A családi csődvédelem azoknak jelenthetne segítséget, akik törleszteni már nem tudnak, de otthonuk elvesztése, vagy teljes ellehetetlenülésük még megelőzhető vagyongondnok közreműködésével – mondta Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője. A törlesztések komoly gondot jelentenek napjainkban, és sok család kerül csődközeli helyzetbe, vagy jut csődbe – tette hozzá a politikus.

Bagdy Gábor országgyűlési képviselő úgy vélte, hogy a családi csődvédelemmel 5-15 ezer családon lehetne segíteni évente. Elképzeléseik szerint ha a csőd részleteiről a felek nem tudnak megegyezni, bírósághoz fordulhatnának. Az egyezség mellett pedig családi csődgondnok, vagyongondnok segítené az érintett családokat.

Ez több éves együttműködést is feltételezhet a helyzet rendezéséig; nemzetközi tapasztalatok azt mutatják, az intézményi háttér kidolgozása akár öt-tíz évet is igénybe vehet.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 14.

Az ország egyik legjelentősebb telekommunikációs cége nyerte a budapesti kamara „A főváros felelős foglalkoztatója” különdíját

A képzett munkaerőért folytatott jelenlegi versengés különösen fontossá teszi, hogy a vállalatok megbecsüljék és sikertényezőként értékeljék munkavállalóikat. A piaci szereplőknek ezt a törekvését díjazza az OFA Nonprofit Kft. idén kilencedik alakalommal meghirdetett „Az év felelős foglalkoztatója” pályázatával – emelte ki Nagy Márton a gazdasági miniszter a díjátadón.

2024. október 14.

Lendületben a magyar M&A-piac

A geopolitikai bizonytalanságok ellenére is aktív maradt a hazai tranzakciós piac – derül ki az EY vállalati összeolvadásokat és felvásárlásokat (M&A) értékelő friss jelentéséből. Az ügyletek száma ugyan csökkent, de becsült értéke nőtt 2023-ban az előző évhez képest Magyarországon. A legvonzóbb befektetési célpont tavaly a technológiai szektor volt, míg idén a feldolgozóipar kapott lendületet az első hat hónapban, majd júniusban megvalósult a magyar gazdaság történelmének eddigi legnagyobb tranzakciója is.