Egy évtized után pénzt kapnak az egykori Buda-Cash egykori ügyfelei


Még tíz év sem kellett hozzá, és a Buda-Cash egykori ügyfelei pénzeket és részvényeket kapnak vissza.

A Buda-Cash bedőlt brókercég ügyében felszámolóként eljáró állami Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. megegyezett az Equilor Zrt. brókercéggel, hogy segítsen az ügyfeleknek kiosztani, ami jár nekik – értesült a Telex.

A hírek szerint a visszajáró értékek között forint, deviza és részvények is vannak. Az ügyfelek pedig dönthetnek, hogy ezeket eladják, eltranszferálják. Több ezer ügyfél több milliárd forintjáról van szó – pontos számok egyelőre nincsenek. A Buda-Cash egykori nemzetközi partnerei közül a legjobban a dán Saxóval húzódott el az egyeztetés, ott voltak a leghosszabb jogi viták.

Buda-Cash Brókerház működési engedélyét 2015. február 23-án függesztette fel a Magyar Nemzeti Bank, miután egy átfogó vizsgálat során súlyos visszaélésekre utaló információkat fedezett fel. Ezt követően az egész szektorban eladási roham kezdődött.

A vezetőket azzal vádolták, hogy 2007 áprilisától 2014 májusáig az ügyfelek pénzéből rendszeresen vásároltak tőzsdén forgalmazott értékpapírokat anélkül, hogy az ügyfelek erre megbízást adtak volna. V. Péter elsőrendű vádlott 2008 és 2014 között 9,2 milliárd forintot utaltatott offshore számlákra, és hogy a DRB bankcsoport takarékszövetkezeteit azért vették meg 2007-ben, hogy a sikkasztással okozott, több mint tízmilliárd forintos hiányt a betétesek vagyonával betömjék.

Forrás: HVG


Kapcsolódó cikkek

2024. október 7.

Elutasítják a rövid távú lakáskiadás teljes betiltását Budapesten szakmai szervezetek

A rövid távú lakáskiadás esetében a teljes tiltás és a jelenlegi szabályozás közötti kompromisszumot javasolják a hazai turisztikai szakmai szövetségek a kormány számára. Huszonhat szakmai szervezet közös szakmai álláspontot alakított ki az ügyben, amelyet az új Fővárosi Közgyűlés megalakulásának apropóján tettek közzé a Turizmus.com-on.

2024. október 7.

KSH: a kiskereskedelmi forgalom 4,1 százalékkal emelkedett

Augusztusban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint 3,2, naptárhatástól megtisztítva 4,1 százalékkal bővült az előző év azonos időszakihoz képest – jelentette hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).