Egy évtized után pénzt kapnak az egykori Buda-Cash egykori ügyfelei
Még tíz év sem kellett hozzá, és a Buda-Cash egykori ügyfelei pénzeket és részvényeket kapnak vissza.
Kapcsolódó termékek: Cégjogi kiadványok, Vállalati Jogtár demo
Az Európai Unió Tanácsa elfogadta a javításhoz való jogról szóló irányelvként (R2R, right to repair) is ismert jogszabályt, amely a meghibásodott vagy hibás áruk javítását mozdítja elő. E jogszabály megkönnyíti majd a fogyasztók számára azt, hogy hibás áru esetén csere helyett javítást kérjenek, és általa a javítási szolgáltatások igénybevétele könnyebbé, átláthatóbbá és vonzóbbá válik. Az irányelv elfogadása az utolsó lépés a jogalkotási döntéshozatali folyamatban – olvasható a Tanács honlapján.
Az elfogadott irányelv új jogot biztosít a fogyasztók számára: mégpedig a hibás termékek könnyebb, olcsóbb és gyorsabb módon történő javításához való jogot. Emellett arra ösztönzi a gyártókat, hogy tartósabb, javítható, újrafelhasználható és újrafeldolgozható termékeket állítsanak elő. Végül pedig vonzóbb gazdasági tevékenységgé teszi a javítást, ami magas színvonalú európai álláshelyeket teremthet. Ezen minden gazdasági szereplő nyer, mint ahogy a környezet is.
A ma elfogadott irányelv olyan eszközkészletet és ösztönzőket hív életre, amelyek vonzóbbá teszik a javítást a fogyasztók szemében. Ennek keretében az irányelv például arra kötelezi a gyártókat, hogy az uniós jog értelmében műszakilag javítható termékeket megjavítsák; valamint előírja az olyan önkéntes javítási tájékoztató rendelkezésre állását, amely egyértelmű információkat tartalmaz a javítási folyamatról (határidők, árak stb.), továbbá egy olyan európai online platform létesítését, ahol a fogyasztók könnyen találhatnak javítási szolgáltatásokat. Az irányelv emellett a jótállás 12 hónappal történő meghosszabbításáról is rendelkezik, amennyiben a fogyasztó a csere helyett a javítást választja.
A javítható termékek listája a jövőben bővülhet: amennyiben a Bizottság új javíthatósági követelményeket vezet be bizonyos termékekre vonatkozóan, azok is bekerülnek majd a javításhoz való jogról szóló irányelv hatálya alá.
További részleteket itt talál.
Még tíz év sem kellett hozzá, és a Buda-Cash egykori ügyfelei pénzeket és részvényeket kapnak vissza.
A rollerekre és egyéb mikromobilitási eszközökre július 16-án bevezetett kgfb óta összesen 4300 ilyen biztosítási szerződést kötöttek a Netrisknél augusztus közepéig, ezeknek az átlagos éves díja 6200 forint volt – közölte az online biztosításközvetítő csütörtökön.
Bár egyes érvelések szerint a magas megtakarítás a ludas abban, hogy a magyarok nem fogyasztanak, a lakosság pénzügyi megtakarítása a GDP 70%-át sem érte el tavaly, ami a harmadik legrosszabb adat egész Európában az Eurostat friss adatai szerint. Kiderül még pár érdekesség: például az, hogy a kötvények egyik országban sem játszanak olyan fontos megtakarítási szerepet, mint Magyarországon, viszont túl sok pénz hever lekötetlenül, és cudarul állunk a hosszú távú öngondoskodásban. A Portfolio elemzése.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!