EY: Fellendülés előtt a személyi hitelezés


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egy friss jogszabályváltozásnak köszönhetően a jövőben jelentősen bővülhet a Magyarországon elérhető online személyi kölcsönök piaca – írja közleményében az EY. Gyorsan elterjedhetnek azok a szolgáltatások, amelyekkel okostelefonon vagy laptopon keresztül, akár utazás közben, munkaidőn kívül is igényelhetünk személyi kölcsönt.

2019. március 31-én lép hatályba az a jogszabályváltozás, ami jelentősen egyszerűbbé teszi a pénzügyi intézményeknek, hogy online-hiteltermékeket vezessenek be Magyarországon. A piacon várhatóan egyre nagyobb számban fordulnak majd elő olyan konstrukciók, amelyekkel gyakorlatilag bárhonnan és bármikor igényelhetünk személyi kölcsönt. A szerződéskötési folyamat változása miatt ráadásul már a kérelem beküldése után rövid időn belül megérkezhet számlánkra a kért összeg, különös tekintettel az ez év júliusában bevezetni tervezett azonnali átutalási rendszer által lehetővé váló szolgáltatásokra.

„A szektor szereplői számára heteken belül megnyílik az út az innovatív termékek egyszerűsített piaci bevezetése előtt. A versenyelőny megszerzéséhez olyan szolgáltatást kell kialakítaniuk az intézményeknek, amely egyben ügyfél- és felhasználóbarát, ugyanakkor a gyakorlatban is biztosítja a megfelelő informatikai infrastruktúrát, kockázatkezelési rendszereket, adatkezelési és védelmi protokollokat. Ezek gyors, hatékony és integrált implementációjához sok esetben nem elegendőek a pénzügyi intézményeken belüli erőforrások, így külső szakértőt is érdemes bevonni a folyamatba” – mondta el dr. Csonga Péter, az EY tanácsadója.

További könnyítés, hogy a jogszabályok idén év elejétől sok esetben már nem követelik meg az ügyfél-azonosítás során a valós idejű videókapcsolatot. Ez egyrészt jelentős javulást eredményezhet az ügyfélélmény terén, másrészt tovább támogathatja a banki nyitvatartási időn kívüli szolgáltatások elterjedését.


Kapcsolódó cikkek

2019. március 18.

Rekordszámban vásároltak a magyarok kártyákkal

Nőtt a magyarországi kibocsátású betéti kártyák száma, ugyanakkor csökkent a hitelkártyák száma Magyarországon tavaly a negyedik negyedévben, ugyanakkor az ügyfelek minden eddigi negyedévinél több, 209 millió belföldi vásárlást indítottak, 1547 milliárd forint értékben kártyákkal – tette közzé a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn a honlapján.
2019. február 4.

Élénkült a vállalati hitelfelvétel 2018-ban

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint tavaly megélénkült a vállalatok hiteligénylése, december végén a nem pénzügyi vállalatok hiteladóssága a belföldi pénzintézetekkel szemben 7455 milliárd forintot tett ki, ami 959 milliárddal – 14,8 százalékkal – több az egy évvel korábbinál, míg az előző évben 9,5 százalék, 564 milliárd forint volt az emelkedés.