Felvásárolta a Data Solutionst a PwC


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A PwC Magyarország több éves együttműködést követően felvásárolta a Data Solutions Kft.-t. – adta hírül közleményében a PwC.

A tíz éve működő magyar hátterű cég fő szolgáltatási területe a prediktív elemzések készítése, az adatbányászat, illetve adattárházak, adatpiacok létrehozása és elemzése. Az akvizíciót követően közel 15 fős szakértői csapattal bővült a világ egyik legnagyobb pénzügyi tanácsadó vállalatának magyarországi irodája.

„Az elmúlt években rengeteg IT-rendszert vezettek be az ügyfeleink, amelyek kiválasztásában, implementálásában mi is segítettük őket. A kiépített üzleti folyamatokat workflow-motorokkal támogatják, ezáltal elképesztően nagy mennyiségű adat keletkezik náluk. A kérdés pedig az, hogy mi fog történni ezekkel az adatokkal, hogyan tudjuk segíteni az ügyfeleinket ezek felhasználásában annak érdekében, hogy például még színvonalasabb legyen az ügyfélkiszolgálásuk. Olyan képességet szerettünk volna megszerezni, amellyel hatékonyan tudjuk a keletkező adatokat kinyerni, feldolgozni és a végén üzletileg releváns eredményeket kivonni belőlük, ezáltal is elősegítve a megfelelő döntéshozatalt a szervezeteknél” – mondta a felvásárlás hátteréről Kerekes Antal, a PwC Magyarország Technológiai tanácsadási területért felelős cégtársa.

A két cég 2016 óta stratégiai partnerként dolgozott közös projekteken – a PwC Magyarország technológiai tanácsadói a digitális stratégia kialakítását végezték, míg a Data Solutions munkatársai többek közöttaz ügyfélszegmentáció, a digitális affinitás és az új digitális szolgáltatások piaci potenciáljának értékelése területén támogatták a folyamatokat. A felvásárlást követően az adatbányász-csapat a PwC Magyarország integráns részeként működik tovább.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 19.

Magyarországnak bőven van teendője a régiós “hosszútávfutásban”

A tíz- és húszéves időtávon kirajzolódó trendek – ezen belül az egyik fontos mutató, a vásárlóerő-paritáson mért egy főre jutó GDP – alapján a magyar gazdaság gyengébben áll a többi régiós országhoz képest. Az uniós átlag háromnegyedénél jár most Magyarország, míg Csehország 91, Lengyelország 80, Románia 78 százalékos arányt tud felmutatni, miközben Szlovákia viszont csak 73 százalékot. Ahhoz, hogy a magyar felzárkózás ütemesebb legyen, a képzett, minőségi munkaerő irányába kell elmozdulni.

2024. április 19.

Az MNB 28 millió forintra bírságolta az UniCredit Bankot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) több mint 28 millió forint bírságot szabott ki az UniCredit Bankra a pénzmosás- és terrorizmusfinanszírozás-megelőzési tevékenysége kapcsán feltárt hiányosságok miatt; a hiányosságok nem veszélyeztetik a hitelintézet biztonságos működését – közölte a jegybank pénteken.

2024. április 19.

Rosszul meghatározott árral sokat lehet bukni az ingatlaneladáson

Minél hosszabb ideig van a piacon egy ingatlan, annál nagyobb az esély, hogy csak komoly árengedménnyel lehet értékesíteni, mutatott rá az Otthon Centrum elemzése, amely az értékesítési idő és az alku mértékének összefüggését vizsgálta.