Innováció az ellátási láncban – CPA Packing Services Kft.


Az MLBKT folytatja tavaly megkezdett kezdeményezését, mellyel az ellátási lánc hazai innovációit kívánja támogatni. A LogConnect for Startups díjra pályázók között 2024. november 6-án hirdettek nyertest, az elismerést a CPA Packing Services Kft. vehette át.

A pályázatot tavasszal hirdette meg a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT). A LogConnect for Startups díjra beérkezett pályázatok közül a szakmai zsűri kiválasztotta a három legígéretesebbet. A továbbjutott vállalkozások 2024. november 6-án személyesen mutatták be a zsűri és a hallgatóság előtt fejlesztésüket, majd válaszoltak az MLBKT szakértőinek kérdéseire. Idén a 32. MLBKT
Kongresszus második napján kapott helyet az esemény, ahol a prezentációk után a jelenlévők szavazással választották ki 2024 legjobb startupját.

A pályázat döntősei az innovatív csomagolástechnikai megoldást kínáló CPA Packing Services Kft., a logisztikai folyamatokat digitalizáló cseh Ringil s.r.o., valamint a használat alapú biztosítási megoldásokat kínáló My Way Insurance voltak. Az elismert iparági szakemberekből álló szakmai zsűri tagjai Fülöp Szabolcs, a TransSped Kft. ügyvezető igazgatója; Horváth-Kócza Zsuzsanna, az MLBKT szolgáltatásokért felelős alelnöke, a DHL Supply Chain Magyarország Kft. üzletfejlesztési vezetője; Kovács Ákos, az EKOL Logistics Kft. ügyvezető igazgatója; Somlai Dániel, a Y2Y Hungary Kft. account directora, és Vécsey Balázs, a Siemens Mobility Kft. ügyvezető igazgatója voltak. Tapasztalatuk és szakmai hozzáértésük biztosította, hogy a pályázatok alapos és sokoldalú értékelésben részesüljenek, és a legkiemelkedőbb innováció kapja a díjat.

A szoros versenyt idén a CPA Packing Services Kft. nyerte meg. A cég a Care Pack Air térkitöltő termékcsaládjával új szintre emelte a csomagolástechnikai megoldásokat. Az innováció lényege, hogy a termékek biztonságos elhelyezése standardizáltan, mérettől és darabszámtól függetlenül ugyanannyi időt vesz igénybe, jelentősen csökkentve ezzel a munkaerő- és költségigényt. A gyorsabb, hatékonyabb és jobban tervezhető csomagolási folyamat révén a cég kiemelkedő megoldást kínál a piacon. A díjat Sipos Roland ügyvezető/tulajdonos vette át.

Az MLBKT a kezdeményezéssel lehetőséget kíván adni olyan magyar vállalkozásoknak, akik az ellátásilánc iparágban tevékenykedve olyan újító megoldásokat hoznak, melyek mások számára is hozzáférhetők. A döntősök lehetőséget kapnak a bemutatkozásra a szakmai közösség előtt, és számíthatnak az MLBKT szenior szakembereinek mentorálására.

A LogConnect for Startups díjjal az MLBKT új hagyományt teremtett és más, hasonló iparági díjai, mint Az Év Logisztikai Menedzsere, Az Év Beszerzési Menedzsere és Csapata, a Logisztikai Kiválóság Díj vagy A Jövő SCM Vezetője díjak mellett, itt is hosszú távban gondolkodik. Így a 2025. évi LogConnect for Startups díjra hamarosan pályázhatnak azok a vállalkozások, akik az ellátásilánc szakmában tevékenykednek és
alapításuk éve legfeljebb 2020 volt.

Forrás: Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság


Kapcsolódó cikkek

2024. december 5.

Elindult a vállalkozások digitális megújulását támogató DIMOP Plusz hitelprogram

December 5-től már igényelhető az európai uniós forrásból megvalósuló DIMOP Plusz hitelprogram két pályázata, amelyek a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások digitalizációjának támogatását célozzák. Az összesen 35 milliárd forint keretösszegű pályázatok az MBH Bank által üzemeltetett MFB Pont Plusz hálózaton keresztül igényelhetőek. Előnyük, hogy nulla százalékos fix kamat mellett kínálnak kedvező finanszírozást a digitalizációs megújulást célzó fejlesztésekhez, a digitalizációs szempontból kevésbé fejlett vállalatok esetében pedig akár az igényelt összeg fele vissza nem térítendő támogatássá is válhat.