Júliustól új forrásokra lehet pályázni vállalkozásfejlesztéshez


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Összesen 11,8 milliárd forintos összegben pályázhatnak többek között számítógép- és programbeszerzésre, honlapkészítésre, már meglévő honlap fejlesztésére, valamint webáruház létrehozására a kkv-k. A keretösszegből 2011. július 1 – 2012. december 31 között lehet összegeket lehívni.

A GOP-2011-2.2.1, illetve KMOP-2011-1.2, „Vállalati folyamatmenedzsment és elektronikus kereskedelem támogatása” című pályázati kiírás célja a mikro-, kis- és középvállalkozások jövedelemtermelő képességének erősítése az információs és kommunikációs technológiai megoldások hatékony alkalmazása révén. Támogathatók továbbá a modern vállalat irányítási és termelési környezet kialakításához kapcsolódó komplex vállalati és szervezeti infokommunikációs fejlesztések. A GOP-2011-2.2.1 kódszámú kiírás esetében 9 milliárd forint áll rendelkezésre 2011-13 között. A KMOP-2011-1.2.5 kódszámú felhívás keretében idén 1,8 milliárd forint keretösszegben van lehetőség projektötletek benyújtására a Közép-magyarországi régióban. A pályázatok beadása 2011. július 1-től 2012. december 31-ig lehetséges.

A GOP-2011-2.1.4 kódszámú, „Környezeti célú fejlesztések” című felhívás célja, hogy a vállalkozások technológiai fejlesztéseik által közvetlenül csökkentsék a környezeti terhelést, azaz kimutathatóan növeljék az energia-, víz-, és egyéb nyersanyaghasználat hatékonyságát, csökkentsék a hulladéktermelés és egyéb káros kibocsátások mennyiségét és veszélyességét. A támogatás ahhoz is hozzá kíván járulni, hogy a környezetvédelmi szemléletmód, a fenntarthatóság figyelembevétele rendszerezetten és tudatosan bekerüljön a vállalkozások működési, termelési döntéseibe. A konstrukció keretében 9 milliárd forint áll rendelkezésre 2011 és 2013 között. A projektötletek benyújtására 2011. július 1-től 2012. december 31-ig van lehetőség.

A „Vállalati SaaS központok létrehozásának és fejlesztésének támogatása”, GOP-2011-3.4.1 kódszámú konstrukció által lehetőség nyílik olyan alkalmazás-szolgáltató központok létrehozására, melyek professzionális informatikai alkalmazásokat, mint szolgáltatást nyújtanak (Software as a Service, SaaS) kis- és középvállalatok számára. Ezzel elérhetővé válik a KKV szektor számára, hogy működésüket, külső és belső folyamataikat olyan informatikai alkalmazásokkal támogassák, melyeket saját beruházásból nem, vagy csak nagy anyagi áldozatok árán lennének képesek megvalósítani. Így növekszik a szolgáltatást igénybe vevő KKV-k hatékonysága, bruttó hozzáadott érték termelő képessége. A támogatási konstrukció keretében 1 milliárd forint áll rendelkezésre a 2011-13. évekre. Projektötletek 2011. július 1-től 2011. augusztus 31-ig adhatók be.

Forrás: NFÜ


Kapcsolódó cikkek

2024. április 19.

Magyarországnak bőven van teendője a régiós “hosszútávfutásban”

A tíz- és húszéves időtávon kirajzolódó trendek – ezen belül az egyik fontos mutató, a vásárlóerő-paritáson mért egy főre jutó GDP – alapján a magyar gazdaság gyengébben áll a többi régiós országhoz képest. Az uniós átlag háromnegyedénél jár most Magyarország, míg Csehország 91, Lengyelország 80, Románia 78 százalékos arányt tud felmutatni, miközben Szlovákia viszont csak 73 százalékot. Ahhoz, hogy a magyar felzárkózás ütemesebb legyen, a képzett, minőségi munkaerő irányába kell elmozdulni.

2024. április 19.

Az MNB 28 millió forintra bírságolta az UniCredit Bankot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) több mint 28 millió forint bírságot szabott ki az UniCredit Bankra a pénzmosás- és terrorizmusfinanszírozás-megelőzési tevékenysége kapcsán feltárt hiányosságok miatt; a hiányosságok nem veszélyeztetik a hitelintézet biztonságos működését – közölte a jegybank pénteken.

2024. április 19.

Rosszul meghatározott árral sokat lehet bukni az ingatlaneladáson

Minél hosszabb ideig van a piacon egy ingatlan, annál nagyobb az esély, hogy csak komoly árengedménnyel lehet értékesíteni, mutatott rá az Otthon Centrum elemzése, amely az értékesítési idő és az alku mértékének összefüggését vizsgálta.