Kiszáll az állam az OTP-ből


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Felfüggesztette a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az OTP Bank Nyrt. törzsrészvényeinek kereskedését csütörtökön, a tőzsdenap végéig – olvasható a BÉT honlapján.


A BÉT korábbi tájékoztatása szerint az OTP egyik tulajdonosa eladja részvényeit az Equilor Befektetési Zrt. közreműködésével. Az értékesítésre felajánlott darabszám 14 091 953, ez alapján tőzsdei elemzők úgy vélik, hogy valószínűleg a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt., tehát a magyar állam adja el 5 százalékos részesedését. Az OTP-részvények 5670 forintos szerdai záróára alapján mintegy 79,9 milliárd forintot ér a részvénycsomag.

A tőzsde honlapján közzétett információk szerint az OTP kérvényezte a felfüggesztést, legkésőbb az aukció eredményét tartalmazó rendkívüli tájékoztatás közzétételéig terjedő időszakra, tekintettel arra, hogy az aukció során keletkező információ, valamint az aukció eredménye is olyan információ, amely a részvényekkel történő tőzsdei kereskedést, illetve a részvények árfolyamát befolyásolhatja.

ADÓklub Online 2016 – Androidos okostelefonnal

 

ADÓ szaklap online

ADÓ-kódex szaklap online

Számviteli tanácsadó szaklap online

Áfa-kalauz szaklap online – ADÓ

kérdések és válaszok

Ado.hu Prémium cikkek

Rendelje meg most >>

A befektetők érdekeinek védelme, illetve a piac információkkal történő ellátása a részvények kereskedésének felfüggesztését indokolja – írta a BÉT.

Az üzletszabályzat szerint a BÉT felfüggesztheti az értékpapír kereskedését, amennyiben a kibocsátó kérelmezi értékpapírjainak legfeljebb 10 napig terjedő felfüggesztését annak érdekében, hogy megakadályozza a rendkívüli tájékoztatásának nyilvánosságra hozatalát megelőzően nyilvánosságra kerülő információk felhasználását.

Lázár: beruházásokra fordítják a pénzt

Lázár János miniszter megerősítette, hogy a kormány értékesíteni kívánja az állam tulajdonában lévő OTP-részvényeket.

A befolyó pénzt beruházásokra fordítanák – közölte a Miniszterelnökség vezetője csütörtöki sajtótájékoztatóján.

Jelezte ugyanakkor, hogy mivel a tájékoztató az ajánlattételi időszakban zajlik, nem tud érdemi nyilatkozatot tenni, de várhatóan délután a fejlesztési tárca közli majd a részleteket.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

A BKIK javaslata alapján visszaállított SZÉP-kártya jelenti a belföldi turizmus motorját

A Nemzetgazdasági Minisztérium április 22-én kiadott közleménye szerint 2024 első negyedévét tekintve megállapítható, hogy az év első három hónapjában a SZÉP Kártya feltöltések összértéke meghaladta a 109,4 milliárd forintot, ami az előző év azonos időszakát 22 százalékkal, a 2019-es évet pedig 107 százalékkal múlta felül. A költések összege az első negyedévben meghaladta a 86 milliárd forintot. A területi kereskedelmi és iparkamarák tavaly év végén egyöntetűen javasolták a kormány számára, hogy a belföldi turizmus élénkítése érdekében 2024. január elsejével állítsa vissza a SZÉP-kártya felhasználásának eredeti kereteit, melyet a Kormány meg is valósított.

2024. április 24.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt februárban, 14,0 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban

2024. februárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 400, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 417 100 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,0, a nettó átlagkereset 13,8, a reálkereset pedig 9,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest a fogyasztói árak 3,7 százalékos növekedése mellett – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).