Lejárnak az ügyfélkapus jelszavak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Többszázezer ügyfélkapus jelszó jár le hamarosan. A Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala (KEK KH) ugyan három hónappal meghosszabbította az október 1-jén lejáró jelszavak érvényességét, de már a december 31-i új határidő is vészesen közeledik, ideje intézkedni.

A jelszavak azért járnak le, mert két évvel ezelőtt, 2009. október 1-i hatállyal módosult a jogszabály: megszűnt az ügyfélkapus regisztráció idejének 5 éves korlátozása. A szolgáltatás mindaddig a regisztrált felhasználó rendelkezésére áll, amíg azt meg nem szünteti. Az ügyintézés biztonsága érdekében viszont legfeljebb két évig érvényes csak a regisztrációkor választott jelszó.

Ebből a szabályváltozásból következik, hogy az első érintettek – akik 2009. október 1-je előtt regisztráltak – a jelszó lejáratát követően nem tudnak majd belépni a rendszerbe, ha nem változtatják meg a jelszót.

A határidő meghosszabbításával egyidejűleg az érintetteket e-mailben értesítette is a hivatal a jelszóváltoztatás szükségességéről, aki ezt nem tette meg, az decemberben mindenképpen ellenőrizze a jelszavát.

A lejárati dátum változtatásához nem kell új jelszót beállítani, elegendő a régi jelszót megerősíteni. Könyvelőknek például célszerű megtartani a régi jelszavakat.

Kormányzati Ügyfélvonal Magyarországról: 1818 (helyi tarifával 0-24 h-ig hívható kékszám)

Külföldről: +36 1 452-3622

E-mail cím: 1818@ugyfelvonal.hu


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

A BKIK javaslata alapján visszaállított SZÉP-kártya jelenti a belföldi turizmus motorját

A Nemzetgazdasági Minisztérium április 22-én kiadott közleménye szerint 2024 első negyedévét tekintve megállapítható, hogy az év első három hónapjában a SZÉP Kártya feltöltések összértéke meghaladta a 109,4 milliárd forintot, ami az előző év azonos időszakát 22 százalékkal, a 2019-es évet pedig 107 százalékkal múlta felül. A költések összege az első negyedévben meghaladta a 86 milliárd forintot. A területi kereskedelmi és iparkamarák tavaly év végén egyöntetűen javasolták a kormány számára, hogy a belföldi turizmus élénkítése érdekében 2024. január elsejével állítsa vissza a SZÉP-kártya felhasználásának eredeti kereteit, melyet a Kormány meg is valósított.

2024. április 24.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt februárban, 14,0 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban

2024. februárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 400, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 417 100 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,0, a nettó átlagkereset 13,8, a reálkereset pedig 9,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest a fogyasztói árak 3,7 százalékos növekedése mellett – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).