Manipulálható volt két pénztárgép


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A két legolcsóbb pénztárgép hamis adatok továbbítására is alkalmas volt – írja a Népszabadság.


A rendőrség már vizsgálja, miként kaphatott forgalmazási engedélyt az Alt Cash Kft. és a Japan Cash Kft. online pénztárgépe – értesült a Népszabadság.

Az MKEH azért vonta vissza a két pénztárgép engedélyét, mert bár annak kiadása előtt három független szakértő is rendben találta a koreai pénztárgépet, most egy negyedik, a hatóság által felkért igazságügyi szakértő arra a következtetésre jutott, hogy a gépek Adóügyi Ellenőrző Egysége kívülről manipulálható.

Piaci pletykák szerint külső adathordozót – számítógépet – lehetett csatlakoztatni a gépekre, amelyek segítségével részint fiktív adatokat lehetett volna továbbítani az adóhatóságnak, részint fiktív adatok alapján lehetett volna számlát nyomtatni.

A két gép olcsóbb volt versenytársainál, így a kiskereskedők zöme – mintegy 80 ezren – ezektől a cégektől rendelt kasszát. Jó részük 25 ezer forint előleget már kifizetett, volt aki már a teljes vételárat is.

A NAV, a nemzetgazdasági tárca és a többi forgalmazó még nem egyezett meg arról, miként kártalanítsák a pórul járt kereskedőket – írja a Népszabadság.

További részleteket itt talál.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 17.

Kísérleti üzemanyagár-statisztikát indít a KSH

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a régiós üzemanyagárak monitorozása és összehasonlíthatósága érdekében 2024. április 19-én pénteken közzéteszi új kísérleti statisztikáját. Az üzemanyagár-kísérleti statisztika alapját az Eurostat Weekly Oil Bulletin jelenti, amelynek adataiból a KSH régiós átlagárat számol a 95-ös benzin és dízelüzemanyagokra vonatkozóan – jelentette be szerdán a KSH.

2024. április 17.

Hatalmasak az anyagi különbségek a középkorúak táborában

Bár az infláció visszahúzódott, a középkorúak jövedelme nem emelkedett jelentősebben, így érdemben nem változott az anyagi helyzetüket jónak vagy gyengének látók aránya. A K&H biztos jövő felmérés idei első negyedéves eredményei szerint a 30-59 évesek 58 százaléka inkább pozitívnak tartja az anyagi helyzetét, 42 százalékuk pedig gyengének. A válaszadók háztartásában az átlagos jövedelem 499 ezer forint volt, ami magas értéknek számít, ugyanakkor a korábban látott emelkedés megállt. A középkorúak 2 százaléka átlagosan 232 ezer forintos háztartási jövedelem mellett úgy érzi, hogy nélkülöznie kell, míg a másik végletet a 751 ezer forintos átlaggal rendelkezők képviselik, akiknek nincs anyagi gondja és rendszeresen félre tudnak tenni.