Megveheti az állam Demján erőművét


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az MVM Zrt. megvásárolná a Demján-csoporthoz tartozó Bakonyi Erőmű Zrt.-t – értesült a Napi Gazdaság. A tranzakció értéke a több tízmilliárd forintot is elérheti.


Az Euroinvest Közép-európai Zrt. befektetési csoport többségi tulajdonában lévő erőmű nemrég bejelentette, hogy az vörösiszap-katasztrófában érintett Mal Zrt. 1,4 milliárd forintos tartozást halmozott fel vele szemben, ami veszélyeztetheti az őszi tüzelőanyag-vásárlást, a szállítók kifizetését és közvetve Ajka energiaellátását is – írja a Napi Gazdaság. A lap úgy tudja, hogy a kezelhetetlen kintlevőség miatt az erőmű tulajdonosa kezdeményezte a tárgyalásokat az állami energiacéggel az értékesítésről.

A Bakonyi Erőmű Zrt. 2011-ben félmilliárd forint kölcsönt vett fel és a lap információi szerint az idei első félévben hasonló összegű hitelre kényszerült. A cég tavaly 12,6 milliárd forintos nettó árbevételt realizált, aki 1,3 milliárd forinttal maradt el az egy évvel korábbitól.


Kapcsolódó cikkek

2024. október 9.

GVH-elnök: A fogyasztók mindig az elsők!

Kiállt a magyar fogyasztók érdekei mellett Rigó Csaba Balázs, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnöke Párizsban az OECD fogyasztóvédelmi bizottsága által rendezett, két napos szakmai konferencián, ahol a résztvevők a digitális és zöld átállást vitatták meg a fogyasztóvédelem oldaláról – közölte a GVH.

2024. október 9.

AM: a sikeres mezőgazdaság alapja a fenntartható élelmiszeripar

Magyarországon a mezőgazdaságnak mindig is erős kultúrája volt, mára pedig azok tudnak sikeres mezőgazdasági országok lenni, ahol sikeres az élelmiszeripar is – mondta Nobilis Márton a Clever Food kiállítás megnyitóján szerdán, a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban az Agrárminisztérium (AM) közleménye szerint.

2024. október 7.

Elutasítják a rövid távú lakáskiadás teljes betiltását Budapesten szakmai szervezetek

A rövid távú lakáskiadás esetében a teljes tiltás és a jelenlegi szabályozás közötti kompromisszumot javasolják a hazai turisztikai szakmai szövetségek a kormány számára. Huszonhat szakmai szervezet közös szakmai álláspontot alakított ki az ügyben, amelyet az új Fővárosi Közgyűlés megalakulásának apropóján tettek közzé a Turizmus.com-on.