Nagy láncokhoz kerülhet a dohányárusítás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Várhatóan első körben csak a kereskedelmi láncok szerzik majd meg a dohányboltok nyitásához szükséges engedélyt, mivel a kisebb cégek, egyéni vállalkozók nem tudják majd rövid időn belül kitermelni a nyitáshoz szükséges koncessziós jog összegét – írja a Napi Gazdaság.


A lap csütörtöki számában megjelent cikk szerint a boltonkénti koncessziós díj évi félmillió forintos összegéhez hozzáadódó bér- és rezsiköltségek, valamint a kezdeti befektetések miatt kérdésessé válhat a családi vállalkozások és egyéni vállalkozók számára a cigarettaárusítás nyereségessége.

A lap szerint a teljes dohánytermék-forgalomból egy boltra nagyjából mintegy négymillió forintos bruttó nyereség juthat, de ebből rövid időn belül nem lehet kitermelni a ráfordítást. Ezért első körben várhatóan a nagy kereskedelmi láncok és a dohánytermék-gyártókhoz közvetlenül kapcsolódó láncok szerezhetnek koncessziós jogot.


Kapcsolódó cikkek

2024. október 9.

GVH-elnök: A fogyasztók mindig az elsők!

Kiállt a magyar fogyasztók érdekei mellett Rigó Csaba Balázs, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnöke Párizsban az OECD fogyasztóvédelmi bizottsága által rendezett, két napos szakmai konferencián, ahol a résztvevők a digitális és zöld átállást vitatták meg a fogyasztóvédelem oldaláról – közölte a GVH.

2024. október 9.

AM: a sikeres mezőgazdaság alapja a fenntartható élelmiszeripar

Magyarországon a mezőgazdaságnak mindig is erős kultúrája volt, mára pedig azok tudnak sikeres mezőgazdasági országok lenni, ahol sikeres az élelmiszeripar is – mondta Nobilis Márton a Clever Food kiállítás megnyitóján szerdán, a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban az Agrárminisztérium (AM) közleménye szerint.

2024. október 7.

Elutasítják a rövid távú lakáskiadás teljes betiltását Budapesten szakmai szervezetek

A rövid távú lakáskiadás esetében a teljes tiltás és a jelenlegi szabályozás közötti kompromisszumot javasolják a hazai turisztikai szakmai szövetségek a kormány számára. Huszonhat szakmai szervezet közös szakmai álláspontot alakított ki az ügyben, amelyet az új Fővárosi Közgyűlés megalakulásának apropóján tettek közzé a Turizmus.com-on.