Cégvilág

2015. január 21.

Kevésbé optimisták a vezérigazgatók

A tavalyi évhez képest az üzleti élet meghatározó vállalatainak vezetői kevésbé optimistán vélekednek arról, hogy a következő 12 hónapban várható-e a világgazdasági helyzet javulása, ám cégük növekedési kilátásait illetően továbbra is bizakodóak. Erre a következtésre jutott a PwC 1300 vezérigazgatói interjú eredményét összefoglaló 18. Globális Vezérigazgató Felmérése, melyet 2015. január 20-án mutatott be a PwC csapata a svájci Davosban. A nemzetközi felmérést márciusban követik a 170 hazai vezérigazgató részvételével készült magyar kutatás eredményei.

2015. január 21.

Demján: 250 milliárd esik ki a költségvetésből

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) ügyvezető elnöke szerint várhatóan 200-250 milliárd forint hiányzik majd a költségvetésből a boltok vasárnapi zárva tartása miatt, a foglalkoztatottak és az általános forgalmi adó kiesése következtében.

2015. január 21.

Pénzügy és számvitel alapszakot indít a Műegyetem (x)

Egyedülállóan gyakorlati képzést, Pénzügyi-számviteli informatika valamint Nemzetközi pénzügyek és számvitel specializációt, valamint Budapest legmodernebb oktatási épületét kínálja 2015 szeptemberétől a Műegyetemen az induló Pénzügy és számvitel alapszak hallgatóinak. A leendő diákok előtt álló perspektívákról Dr. Ormos Mihállyal, a szak felelősével beszélgettünk.

2015. január 20.

Jobban fogy a sajt és a vodka

Nőtt az élelmiszerek bolti értékesítése, az energiaitalok, a sajt, a tejföl és a vodka különösen kelendők.

2015. január 20.

Így őrizze meg iratait, ha vállalkozó!

Meddig őrizzék meg az iratokat a vállalkozók? Jobb, ha megkérdezik a könyvelőjüket, mielőtt selejezteni kezdenek – s mindenekelőtt persze olvassák el e cikket is!

2015. január 19.

Adataszolgáltatási határidő jön az energiapiacon

Több száz energiacég készülhet arra az adatszolgáltatási kötelezettségre, amelyet az idén januárban hatályba lépett, a nagykereskedelmi energiapiacok integritásáról és átláthatóságáról szóló végrehajtási rendelet határoz meg számukra. Az érintetteknek legkésőbb 2015. március 17-ig kell a nemzeti nyilvántartásba beregisztrálniuk. Az uniós szabályozás célja, hogy az uniós hatóságok a korábbinál is hatékonyabban észleljék és így megelőzhessék a bennfentes információk alapján folytatott kereskedelmet és a piaci manipulációt az energiapiacokon. A piaci szereplők ezért kötelesek a nagykereskedelmi energiapiacokon megvalósuló ügyletekre vonatkozó nyilvántartásaikat és egyes meghatározott információkat az Energiaszabályozók Együttműködési Ügynöksége (ACER) részére átadni.

2015. január 16.

EKAER: finomhangolás jön

A mentességeknél  jogalkotói finomhangolására lehet számítani – derült ki a Joint Venture Szövetség rendezvényén.

2015. január 16.

Lendületét vesztette a McDonald’s

A kapitalizmus legnagyszerűbb sikertörténetének számító McDonald’s már nem olyan sikeres, mint korábban – a változás okait magyarázza az Economist.

2015. január 16.

Ragaszkodunk a bankunkhoz

A magyarok csaknem háromnegyede az elmúlt évtizedben egyszer sem váltott pénzintézetet. A banki ügyfelek fele immár túlnyomórészt online módon intézi ügyeit. Az InfoTandem heti infografikája.

2015. január 15.

Nőtt a kkv-k forgalma karácsonykor

Tovább nőtt az előző évhez képest azon kis- és középvállalkozások (kkv) aránya, amelyek növekvő karácsonyi forgalomról számoltak be 2014-ben – közölte a Marketing Commando tanácsadó cég online kutatásának eredményét.

2015. január 15.

Elszállt a svájci frank

A svájci jegybank csütörtök délelőtt váratlanul eltörölte a svájci franknak az euróval szembeni árfolyamküszöbét. A bank szerint az árfolyamküszöb „komoly károktól óvta meg” a svájci gazdaságot, de a fenntartása most már nem indokolt.

2015. január 13.

Cégértékelés: fókuszban az EBITDA

Ha jól működő és nyereséges cégek esetében beszélünk cégértékelésről, akkor az értékelés fókuszpontja a társaság által elért operatív nyereség, vagyis EBITDA.

2015. január 13.

A vendéglátóiparban dőlt be a legtöbb cég

Hosszú évekig az építőipar vezette a legnagyobb bedőlési arányú (felszámolások és csődök cégszámhoz viszonyított aránya) iparágak listáját, azonban 2014-ben átvette a legkockázatosabb szektorok toplistájának „vezető” helyét a vendéglátás, áll a Bisnode nemzetközi cégminősítő elemzésében.  Az országos Bisnode Bedőlés Index értéke 3,23 %, amit a vendéglátás 6,36%-os bedőlési aránya, illetve az építőipar 5,40 %-os fizetésképtelenségi indexe is jelentősen meghalad. A Bisnode idén is közzéteszi a legkockázatosabb és a legkevésbé rizikós szektorok listáját.