Cégvilág

2013. június 14.

Tavaly is súlyos veszteséggel zárt a bankszektor – infografika

A lényeges javulás ellenére még mindig hatalmas veszteséget mutat a magyarországi bankok 2012-es összesített mérlege. Az InfoTandem heti infografikája ugyanakkor jól szemlélteti, hogy a több évi meredek zuhanás után tavaly már kifelé tartottak a vízből a pénzintézetek.

2013. június 13.

Kevesebb cég dől be

Érdemben kevesebb cég dőlt be az első negyedévben, mint  egy évvel korábban, bár számuk még így is magasnak számít – derül ki a Bisnode Bedőlési Indexből.

2013. június 13.

Útdíj: rendelet az átalány-költségtérítésről

A Magyar Közlöny szerdai számában megjelent a nemzeti fejlesztési miniszter rendelete az útdíjszedő által az útdíjszolgáltatóknak, valamint az egyetemes útdíjszolgáltató által a bevallási közreműködők és a viszonteladók részére fizetendő átalány-költségtérítés számításáról és mértékéről. A rendelet 2013. július 1-jén lép hatályba.

2013. június 10.

Drágul a tankolás

Emeli bruttó 2-2 forinttal a gázolaj és a 95-ös benzin nagykereskedelmi árát szerdán a Mol.

2013. június 10.

Beolvad a PSZÁF az MNB-be

Benyújtotta a kormány az Országgyűlésnek a Magyar Nemzeti Bank (MNB) és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) összevonásáról szóló törvényjavaslatot, így az indítvány elfogadását követően, október 1-től megszűnik a PSZÁF.

2013. június 10.

Pénztárgépcsere: haladékot kaphatnak a kicsik

A kisvállalatok által üzemeltetett pénztárgépek – kiskasszák – cseréjének határideje június 30. helyett legyen szeptember 1. – ezt javasolja a kormánynak Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.

2013. június 7.

Magára talált az ipar

Az ipari termelés áprilisban 5,3 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz és 1,2 százalékkal az előző hónaphoz képest – jelentette előzetes adatok alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.

2013. június 5.

Újraszabályozná a végrehajtást az ombudsman

A mostani szabályozás legfőbb problémája, hogy a bírósági végrehajtók egyfelől állami funkciókat, közhatalmi jogosítványokat és kényszert gyakorolnak, másfelől a piacról élnek – mondta Szabó Máté ombudsman.

2013. június 5.

Élénkül az ingatlanpiac

Idén hónapról-hónapra élénkül az ingatlanpiac, de tavaly sokkal több lakás cserélt gazdát.

2013. június 5.

Ismét vásárolt a magyar

Áprilisban 3,4 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom, amire csaknem 7 éve nem volt példa.

2013. június 4.

500 milliós árbevételig jár a pénztárgépcsere-támogatás

Pénztárgépenként 50 ezer forint vissza nem térítendő támogatást igényelhetnek december 15-ig az üzemeltetők gépeik és a NAV szervereinek összekapcsolásához – olvasható a nemzetgazdasági miniszter hétfői Magyar Közlönyben megjelent rendeletében. Az üzemeltető legfeljebb összesen öt darab pénztárgép cseréjéhez, beszerzéséhez igényelhet támogatást. Csak olyan  cégek igényelhetnek támogatást, amelyeknek nincs munkáltatóként, kifizetőként levont adó tekintetében 10 ezer forintot meghaladó adótartozással.

2013. június 3.

Élénkül az újautópiac

Március és április után májusban is nőtt a forgalomba helyezett új autók száma: 5010 személygépkocsi került forgalomba, ami 9,4 százalékos éves növekedést jelent – közölte a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete (MGE) a DataHouse autópiaci adatszolgáltató adataira hivatkozva hétfőn.

2013. június 3.

Adókedvezménnyel kárpótolják a fuvarozókat

Csökken a légrugós kamionok gépjárműadója, a használatarányos útdíj (e-útdíj) 7,5 százaléka levonható lesz a helyi iparűzési adóból, és az e-útdíj fizetését szolgáló kedvezményes forgóeszközhitelhez jutnak a fuvarozók – erről írt alá megállapodást a kormány nevében Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és három fuvarozó szervezet képviselője.

2013. május 31.

Zuhantak a beruházások az első negyedévben

A nemzetgazdasági beruházások volumene 2013 első negyedévében 8,7 százalékkal esett vissza az előző év azonos időszakához viszonyítva, míg az előző negyedévhez képest a szezonálisan kiigazított volumenindexek szerint 3,8 százalékkal mérséklődtek a beruházások – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.
 

2013. május 31.

Emelkedő pályán az utazási irodák

A válságban jelentős piacot vesztő turisztikai szektor az elmúlt években magára talált, legalábbis erre utalnak a hivatalos számok és a Bisnode üzleti információs szolgáltató adatai. Sok más szektorhoz hasonlóan egyre több cég jelenik meg a főszezon előtt álló utazásszervezők piacán, amelyek a gyengébb 2009-es évet leszámítva az elmúlt években összesítve egyre nagyobb nyereséget könyvelhettek el. Emellett az érintett cégek viszonylagos stabilitására utal, hogy a Bisnode által mért bedőlési mutató elmarad az átlagtól.

2013. május 31.

Átlagon felüli a hazai élelmiszer-drágulás

Magyarországon 5 százalékkal nőtt az átlagár az élelmiszerüzletekben az első negyedév során, a tavalyi hasonló periódushoz képest. Európában a drágulás átlagos mértéke 3 százalék. Ezt a 3 százalékot hazánk mellett további hat fejlett európai országban haladta meg az áremelkedés átlagos mértéke. Többek között ezt állapítja meg a Nielsen jelentése az élelmiszerek, háztartási vegyiáruk és kozmetikumok 2013. első negyedévi kiskereskedelmi trendjeiről.

2013. május 31.

Szélesebb állami kezesség a kkv-szektornak

A kormány szerdai döntése értelmében a mikro-, kis- és középvállalkozások a jövőben egyszerűbben, szélesebb költségvetési garanciadíj támogatás mellett juthatnak hitelezői forrásokhoz – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2013. május 29.

Hiánycikk a jó munkaerő

A magyar cégek 35 százaléka nehezen talál megfelelő munkaerőt, a legnehezebben betölthető állások listáját a szakmunkások vezetik, majd a mérnökök és értékesítők következnek – derül ki a Manpower munkaerő-piaci szolgáltató idei tehetség felméréséből, amely 42 ország adatait összegzi.

2013. május 29.

Még több pénzt pumpál a gazdaságba az MNB

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 50 százalékkal, 750 milliárd forintra emelte meg a júniusban induló növekedési hitelprogram első két pillérének keretösszegét – jelentette be Matolcsy György jegybankelnök szerdai sajtótájékoztatóján. Az első pillér keretösszege 70 százalékkal 425 milliárd forintra, a második pilléré 30 százalékkal 325 milliárd forintra emelkedik.