Pörög a turizmus


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A szálláshelyek vendégforgalma 10,2 százalékkal nőtt a januári 8,9 százalékos emelkedés után.


Kedvezően alakultak a szállásdíjbevételek februárban, és az is pozitívum, hogy mind a vendégek, mind a vendégéjszakák száma több mint 10 százalékkal emelkedett – mondta Ruszinkó Ádám, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) turisztikáért felelős helyettes államtitkára pénteken az M1 aktuális csatornán a szálláshely-adatokat kommentálva.

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) frissen közzétett adatai szerint februárban a szálláshelyek vendégforgalma 10,2 százalékkal nőtt a januári 8,9 százalékos emelkedés után, 13,3 százalékkal több külföldi vendég 11,4, százalékkal több vendégéjszakát töltött el a kereskedelmi szálláshelyeken, a belföldi vendégek száma 9,6, az általuk eltöltött éjszakáké 9,0 százalékkal nőtt az egy évvel korábbival összevetve. A szállásdíjbevétel februárban – 12 százalékkal növekedve – 9,6 milliárd forintot tett ki.

Ruszinkó Ádám kiemelte: az adatokból az látszik, hogy a globális trendeknek megfelelően, bár kissé csökken a vendégek átlagos tartózkodási ideje, ezt azonban ellensúlyozza a növekvő vendégszám.

Szólt arról is, hogy a brit piacról a vendégek száma közel 50, az Egyesült Államokból érkezőké pedig 30 százalékkal nőtt, emellett pedig több francia és olasz turista érkezett. Ők azok a vendégek, akik inkább városlátogatásokra, kulturális programokra, konferenciákra érkeznek, nem pedig a hosszabb, hagyományos vízparti üdülésekre, gyógykúrákra – fejtette ki Ruszinkó Ádám.

(MTI)
   


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

A BKIK javaslata alapján visszaállított SZÉP-kártya jelenti a belföldi turizmus motorját

A Nemzetgazdasági Minisztérium április 22-én kiadott közleménye szerint 2024 első negyedévét tekintve megállapítható, hogy az év első három hónapjában a SZÉP Kártya feltöltések összértéke meghaladta a 109,4 milliárd forintot, ami az előző év azonos időszakát 22 százalékkal, a 2019-es évet pedig 107 százalékkal múlta felül. A költések összege az első negyedévben meghaladta a 86 milliárd forintot. A területi kereskedelmi és iparkamarák tavaly év végén egyöntetűen javasolták a kormány számára, hogy a belföldi turizmus élénkítése érdekében 2024. január elsejével állítsa vissza a SZÉP-kártya felhasználásának eredeti kereteit, melyet a Kormány meg is valósított.

2024. április 24.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt februárban, 14,0 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban

2024. februárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 400, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 417 100 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,0, a nettó átlagkereset 13,8, a reálkereset pedig 9,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest a fogyasztói árak 3,7 százalékos növekedése mellett – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).