Váltás a PwC Magyarország élén


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

2018. július 1-jétől a PwC 29 országból álló közép- és kelet-európai (CEE) régió első számú vezetője lesz Nick Kós, aki hat év után adja át a PwC Magyarország vezérigazgatói posztját. Utódja Dr. Lőcsei Tamás​ ​lesz​​, ​a PwC Adó- és jogi szolgáltatások magyarországi üzletágvezetője – áll a cég közleményében.


A PwC Magyarország vezérigazgatói posztját július 1-jétől Lőcsei Tamás veszi át. Lőcsei Tamás 1997-ben gyakornokként kezdett a PwC-nél, ahol széles körű tapasztalatot szerzett az adózás és a jogi szolgáltatások számos területén. Lőcsei Tamás a PwC történetének egyik legfiatalabb cégtársa lett 2005-ben, amikor rá bízták a közvetett adók osztályának vezetését. Dolgozott Hollandiában, Svájcban és Németországban is. 2012 óta az Adó- és jogi szolgáltatások magyarországi üzletágvezetője – irányítása alatt az üzletág dinamikusan fejlődött.

Lőcsei Tamás az adózás és az állami támogatások területén nemzetközileg elismert szakértő, több alkalommal vett részt a gazdálkodók képviseletében törvényjavaslatok szakmai kidolgozásában, számos külföldi befektető magyarországi és régiós beruházását segítette elő.  2014-2017 között a közép- és kelet-európai régió (Lengyelország, Magyarország, Csehország, Szlovákia és a Balti államok) adó- és jogi tevékenységét is irányította a PwC-nél. 2017-ben a közép- és kelet-európai régió innovációs vezetőjévé nevezték ki.

„A gazdasági, ezen belül különösképpen a technológiai változások komoly kihívások elé állítják az olyan globális nagyvállalatokat is mint a PwC. Vezérigazgatóként feladatomnak tekintem felkészíteni a céget, és annak munkavállalóit a folyamatos változásra. Arra, hogy a mai tudásunkra alapozva képesek legyünk mindig újat elsajátítani. A PwC nem követni, nem elszenvedni akarja az elkerülhetetlen változásokat, hanem mutatni az irányokat. Innováció-vezérelt, jövőorientált vállalat vezetésére vállalkozom” – nyilatkozta Lőcsei Tamás.

[htmlbox afa_kotelezettseg]

 

Lőcsei Tamás új kinevezése mellett az Adó- és jogi szolgáltatások vezetői pozícióját is megtartja. A Könyvvizsgálati üzletágat továbbra is Balázs Árpád irányítja. Az Üzleti tanácsadási üzletág vezető cégtársa, Osztovits Ádám bekerült a régiós döntéshozók közé, a jövőben ő felel a 29 országból álló közép- és kelet-európai régió Strategy & Transformation területért a magyarországi pozíciója mellett.

Nick Kós az új pozíciójában a több mint tízezer munkatársból álló közép- és kelet-európai (CEE) régió vezetői feladatait látja majd el budapesti székhellyel. „Izgalmas szakmai kihívást jelent ez nekem – első magyarként ebben a pozícióban –, amire nagyon büszke vagyok. Ahhoz, hogy ilyen volumenű feladatot bíztak rám, a magyar vállalat sikerei is hozzájárultak” – hangsúlyozta Nick Kós a kinevezése kapcsán.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 19.

Magyarországnak bőven van teendője a régiós “hosszútávfutásban”

A tíz- és húszéves időtávon kirajzolódó trendek – ezen belül az egyik fontos mutató, a vásárlóerő-paritáson mért egy főre jutó GDP – alapján a magyar gazdaság gyengébben áll a többi régiós országhoz képest. Az uniós átlag háromnegyedénél jár most Magyarország, míg Csehország 91, Lengyelország 80, Románia 78 százalékos arányt tud felmutatni, miközben Szlovákia viszont csak 73 százalékot. Ahhoz, hogy a magyar felzárkózás ütemesebb legyen, a képzett, minőségi munkaerő irányába kell elmozdulni.

2024. április 19.

Az MNB 28 millió forintra bírságolta az UniCredit Bankot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) több mint 28 millió forint bírságot szabott ki az UniCredit Bankra a pénzmosás- és terrorizmusfinanszírozás-megelőzési tevékenysége kapcsán feltárt hiányosságok miatt; a hiányosságok nem veszélyeztetik a hitelintézet biztonságos működését – közölte a jegybank pénteken.

2024. április 19.

Rosszul meghatározott árral sokat lehet bukni az ingatlaneladáson

Minél hosszabb ideig van a piacon egy ingatlan, annál nagyobb az esély, hogy csak komoly árengedménnyel lehet értékesíteni, mutatott rá az Otthon Centrum elemzése, amely az értékesítési idő és az alku mértékének összefüggését vizsgálta.