Visszorulhatnak a termékbemutatós átverések


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Megtiltanák az árubemutatóval egybekötött termékértékesítéshez kapcsolódó ajándéksorsolás reklámját.


A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) szerint hatékonyabb védelmet kaphatnak a fogyasztók a termékbemutatókon a július 2-án az Országgyűléshez beterjesztett törvényjavaslat alapján.

 A Kereszténydemokrata Néppárt a csaló termékbemutatók visszaszorítását célzó javaslatot nyújtott be csütörtökön az Országgyűlésnek.

A törvényjavaslat a termékbemutatókkal foglalkozó cégek számára ügyfélszolgálat fenntartását írja elő, megtiltja az árubemutatóval egybekötött termékértékesítéshez kapcsolódó ajándékjuttatás- és ajándéksorsolás reklámját, és nem lehet majd hitelszerződést kötni a termékbemutatókon.

Kiskönyvtár az áfáról sorozat két új kötete + Vacsora-kódex

– Számlakiállítás és elektronikus számlázás a gyakorlatban

– Különös adózási módok az áfa rendszerében és a

– Vacsora-kódex

Rendelje meg most >>

A civil szervezet arra is felhívta a figyelmet, hogy az elfogadásra váró törvényjavaslat mellett további intézkedésekre is szükség van a fogyasztók érdekében. Véleményük szerint rögzíteni kellene azt is, hogy a vásárlástól való elállás 14 napos határideje alatt ne lehessen előleget sem kérni a fogyasztótól, a feltűnő értékaránytalanság esetén pedig az eladónak kelljen bizonyítania, hogy nem alkalmazott túlzó árat, és ha ezt nem tudja alátámasztani, a szerződés legyen semmis.  Jogszabályban rögzítsék azt is, hogy a termékbemutatós cégek számára kötelező legyen megjelenni a békéltető testületek előtti meghallgatáson, függetlenül a cég bejegyzési helyétől – javasolja az FEOSZ.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

A BKIK javaslata alapján visszaállított SZÉP-kártya jelenti a belföldi turizmus motorját

A Nemzetgazdasági Minisztérium április 22-én kiadott közleménye szerint 2024 első negyedévét tekintve megállapítható, hogy az év első három hónapjában a SZÉP Kártya feltöltések összértéke meghaladta a 109,4 milliárd forintot, ami az előző év azonos időszakát 22 százalékkal, a 2019-es évet pedig 107 százalékkal múlta felül. A költések összege az első negyedévben meghaladta a 86 milliárd forintot. A területi kereskedelmi és iparkamarák tavaly év végén egyöntetűen javasolták a kormány számára, hogy a belföldi turizmus élénkítése érdekében 2024. január elsejével állítsa vissza a SZÉP-kártya felhasználásának eredeti kereteit, melyet a Kormány meg is valósított.

2024. április 24.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt februárban, 14,0 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban

2024. februárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 400, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 417 100 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,0, a nettó átlagkereset 13,8, a reálkereset pedig 9,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest a fogyasztói árak 3,7 százalékos növekedése mellett – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).