Emelkedőben a vállalati fizetésképtelenség
A korábbi öt év javuló tendenciája után a pozitív trend megtörni látszik az Euler Hermes hitelbiztosító szerint.
A korábbi öt év javuló tendenciája után a pozitív trend megtörni látszik az Euler Hermes hitelbiztosító szerint.
Elmúlt a járvány miatti pesszimizmus, és növekvő optimizmussal tekintenek a jövőbe saját cégeik kilátásait illetően a világ legnagyobb vállalatainak vezérigazgatói.
A koronavírus terjedésének megakadályozása érdekében, habár erre nincs jogszabályi előírás, számos munkáltató dönt úgy, hogy a munkavállalóknak bizonyos időszakonként koronavírus tesztelésen kell részt venniük. Kérdés azonban, hogy milyen szabályok vonatkoznak a munkahelyi tesztelésekre. Kötelezhető-e a munkavállaló a teszt elvégzésére? Ki viseli a tesztelés költségeit? Munkaidőnek minősül-e a tesztelés ideje?
Szakmai videósorozat indul az Adó Online-on! Év végéig minden héten új videóval jelentkezünk majd, melyekben szakértőink összefoglalják egy adott téma legfontosabb vagy legújabb tudnivalóit. Első videónkban dr. Kovács Ferenc okleveles adószakértő, az Adó szaklap főszerkesztője beszél a koronavírus miatti speciális szabályokról.
Tavaly a koronavírus-járvány hatására mélyrepülésbe kezdtek a filmes vállalkozások és a rendezvényekkel foglalkozó cégek, előbbiek árbevétele csaknem 40 százalékkal, utóbbiaké pedig 56 százalékkal esett vissza 2019-hez képest.
Az elmúlt bő másfél év legmarkánsabb számviteli feladatai közé tartott a koronavírus járvány hatásainak könyvekben való megjelenítése. Megértettük többek között, hogy mikor és mennyi értékvesztés elszámolására van szükség, milyen módon prezentáljuk az eredményt. Ebben a cikkben azt villantjuk föl, hogy a kilábalás, egy várt trendforduló miként kezelendő – nem titkolva, hogy a szerző reméli minél hamarabb szükség lesz ezen ismeretek alkalmazására.
A globális bruttó hazai termék az idei második negyedévben már elérte a válság előtti szintet az OECD kimutatása szerint.
A háztartások és a vállalkozások várakozásai is érdemben javultak, de még mindig negatív tartományban van a konjunktúraérzet – közölte a Századvég Gazdaságkutató szeptemberi felmérése eredményeit.
A hitelfizetési moratóriumra jogosult vállalkozások többsége nem vette igénybe ezt a lehetőséget. Legnagyobb arányban a feldolgozóipari cégek éltek-e könnyítéssel. Az InfoTandem infografikája.
A koronavírus-válság idején Magyarország nyújtotta az egyik legsokoldalúbb és legszélesebb körű adóügyi könnyítést az Európai Unióban. Az adócsökkentés politikája bevált: felgyorsult a gazdasági növekedés, nőnek az adóbevételek és egyre többen dolgoznak – jelentette ki Izer Norbert.
Több mint két hónapja igényelhetnek 219 ezer forintos egyszeri támogatást az ágazati bértámogatásból munkavállaló híján kimaradt vállalkozások, önfoglalkoztatók.
A járvány felerősítette a nyaralók iránti évek óta tartó keresletnövekedést, az üdülőövezetek annyira kedveltek lettek, hogy tavaly 20-25 százalékkal több ingatlant értékesítettek, és az áremelkedés helyenként elérte a 30 százalékot – derül ki az Otthon Centrum elemzéséből.
Amennyiben csak türelmi időszak után vehetik fel a munkavállalók a munkát, akkor erre az időre alapbér jár a dolgozóknak, ha pedig PCR tesztet ír elő a munkáltató a visszatérés feltételeként, annak költségeit is neki kell viselni – hívják fel a figyelmet a Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda PwC Legal szakértő ügyvédei.
Miután a koronavírus-járvány után beindult a francia gazdaság, a kormány abbahagyja valamennyi gazdasági ágazat automatikus támogatását – jelentette be Bruno Le Maire francia gazdasági miniszter.
A DataHouse adatai szerint júliusban 11 588 használt autót hoztak be az országba, ez csupán 2 százalékkal marad el az év eddigi legmagasabb értékének számító júniusi szinttől.
Júniusban az egy évvel korábbihoz képest 5,8 százalékkal nőtt a hazai üzletek forgalma, amely lényegében megegyezik a tavaly tavasz előtt tapasztalt ütemmel.
Augusztus elejére 259 ezerre csökkent a regisztrált álláskeresők létszáma Magyarországon, a tavaly nyári mélypont óta ez közel 120 ezer fős mérséklődést jelent.
A munkaerőhiány rémét háttérbe szorította a pandémia, helyébe a kereslethiány lépett. A kapacitáskihasználtság javul, de még nem érte el a válság előtti szintet, s a béremelési tervek is óvatosabbá váltak. Az Infotandem infografikája.
A koronavírus-járvány kapcsán a vendéglátásban kialakult forgalmi adó változásokról idézünk fontos kérdést és választ az Adó szaklapból.
Mostanáig több mint 10 milliárd forintot fizettek ki az önfoglalkoztatóknak, az Önfoglalkoztatók kompenzációs támogatására beérkezett igénylések száma meghaladta a 60 ezret.