Bejegyzések koronavírus címkével

2020. április 14. Munkaügyek Koronavírus

Közalkalmazottak: halasztást kérnek a szakszervezetek

Az érintett szakszervezetek azt kérik az Országgyűlés elnökétől, hogy a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény módosítását ne tárgyalja a parlament, míg véget nem ér a koronavírus miatt elrendelt veszélyhelyzet, és lehetőség nem nyílik a részletes és ütemezett társadalmi vita lefolytatására az ügyben – közölte a Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés kedden.

PwC: számos módon elkerülhető a leépítés
2020. április 9. Munkaügyek Koronavírus

PwC: számos módon elkerülhető a leépítés

Sok vállalat esetében, ahol a távmunka alternatíva, közel egy hónapja elszigetelten dolgoznak a munkavállalók. Mi történik azokkal, ahol ez nem lehetséges? Milyen lépésekre kényszerülhetnek a cégek a jelenlegi bizonytalan helyzetben? Milyen eszközök vannak a kezükben, hogy el tudják kerülni a leépítést, és meg tudják tartani a munkaerőpiacon kiépített jó hírnevüket? Ezekre a kérdésekre fogalmaztak meg javaslatokat a PwC Magyarország HR tanácsadási szakértői.

Veszélyhelyzet: halasztható a nyugdíj-ügyintézés

A veszélyhelyzet átírt jó néhány nyugellátásokkal kapcsolatos rendelkezést is, így ha a veszélyhelyzet során lenne szükséges valamely dokumentum beszerzése, benyújtása a nyugellátás továbbfolyósításához, vagy ebben az időszakban kellene meghatározott igazolást visszaküldeni a nyugdíjfolyósítóhoz, akkor arra haladékot ad a jogszabály.

2020. április 8. Cégvilág Koronavírus

Márciusban 3,9 százalékos volt az infláció

Márciusban az éves infláció 3,9 százalékos volt. Februárhoz képest az élelmiszerek ára a megszokottnál nagyobb mértékben emelkedett, amiben a koronavírus-járvány hatásai is szerepet játszhattak – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2020. április 8. Cégvilág Koronavírus

Palkovics: az akcióterv végrehajtása közös ügyünk

A magyar kormány akciótervének végrehajtását közös ügynek nevezte Palkovics László az InforádióAréna című műsorában kedden este; az innovációs és technológiai miniszter kifejtette, hogy egy rendkívüli helyzetre nyújt nagyságrendjét és komplexitását tekintve hatalmas megoldást a kabinet.

2020. április 7. Cégvilág Koronavírus

Vége a rohamnak a kiskereskedelemben

Megkezdődött a kiskereskedelem konszolidációja, ezt támasztja alá, hogy március 23. és 29. között a hiper-, szupermarketekben és drogériákban az élelmiszerek és vegyi áruk forgalma 39 milliárd forintot tett ki, ami csupán 4 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest – közölte a Nielsen piackutató kedden.

2020. április 7. Cégvilág Koronavírus

MNB: újra lesz Növekedési Hitelprogram

Kedden délután az MNB is bejelentette, milyen lépéseket tervez a gazdaság életben tartására a járványhelyzetben. Ezek egyik eleme, hogy visszaállítják a Növekedési Hitelprogramot. A pénzügyi rendszer védelmére 3000 milliárd forintot szán a jegybank.

Több a lakás, mint a bérlő: átrendeződik az albérletpiac
2020. április 7. Cégvilág Koronavírus

Több a lakás, mint a bérlő: átrendeződik az albérletpiac

Átlagosan 3000 forintot kérnek egy négyzetméterért a budapesti albérletpiacon, vidéken ennél valamivel kedvezőbb az ár: a járványhelyzet azonban átrendezi a szektort, egyre több a kiadó lakás, ami máris majdnem nyolc százalékos árcsökkenést generált, derült ki az Otthon Centrum legfrissebb kimutatásából.

2020. április 7. Adó Koronavírus

Varga: két százalékkal csökken a szochó mértéke

A koronavírus-járvány miatti új gazdaságvédelmi intézkedések mellett a kormány néhány korábbi döntést is meg szeretne őrizni, ilyen az is, hogy két százalékkal csökken a szociális hozzájárulási adó mértéke – mondta Varga Mihály pénzügyminiszter kedden a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2020. április 7. Munkaügyek Koronavírus

Illúzió az elbocsátott munkaerő tömeges mezőgazdasági alkalmazása

A koronavírus-járvány miatt az itthon vagy Nyugat-Európában elbocsátott magyar alkalmazottak többsége számára nem reális alternatíva a mezőgazdasági idénymunka – derül ki a Trenkwalder alábbi elemzéséből. A nagyobb mezőgazdasági vállalkozásoknak mindössze 5 százaléka képes nagy számban fogadni új munkavállalókat, a szabad feladatkörök betöltése pedig elsősorban a mezőgazdaságot korábban elhagyó munkaerő részleges visszatérésétől várható.