Tisztelt Látogatónk! A válasz csak előfizetőink számára érhető el!

Ha rendelkezik érvényes előfizetéssel, kérjük lépjen be felhasználói nevével és jelszavával, ellenkező esetben tájékozódjon kedvező előfizetési lehetőségeinkről!

1. Egy budapesti kétlakásos társasházban az egyik lakást 1986-ban megvásárolták. Mivel az utcában gáz nem volt, a lakás fűtési rendszere az akkor favorizált háztartási tüzelőolajra (HTO) volt kiépítve. Az udvaron a földben minden egyes lakáshoz egy-egy kb. 5000 literes olajtartály tartozott. Ehhez csatlakozott csővezetékkel az alagsorban lévő olajkazán, a hozzá tartozó szabályozókkal, a lakásban fűtőtestekkel stb. A fűtési rendszert a korábbi tulajdonos üzemszerűen használta. A lakás vásárlásakor a tartály üres volt.
2. a két lakás tulajdonosai 1988.10.18-án a MOL-tól mint magánszemély lakosok vásároltak fejenként 4200 liter HTO-t, 33.600 Ft-ért. Ekkor még nem volt áfa. A HTO-t egy olajszállító tartálykocsival vitték ki, amelyre egy benzinkúthoz hasonló mérőegység volt felszerelve, és feltöltötték a földben lévő tartályokat. Ebben az időben a HTO még nem volt színezve, és azonos volt a diesel üzemű járművek üzemanyagával.
3. 1989-ben bevezették az utcába és a lakásokba a földgázt. Ezt követően megszűnt az olajkazán és helyette gázzal fűtöttek. Az egyik lakás tartályában maradt kb. 3000 liter HTO.
4. 1998. 09. 08-án a MOL RT. minőségellenőrző laboratóriuma bevizsgálta a HTO-t. Megállapította, hogy az olaj az 1986-os gázolaj-minőségnek felel meg. A MOL a visszavásárlással a kis tétel miatt nem foglalkozik.
5. Az olajat a tartályból mielőbb el kell távolítani, mivel a földben közel 20 éve lévő, acéllemezből készült tartály átrozsdásodhat és az olaj elfolyása környezeti kárt okozhat.
Kérdések:
1. Milyen törvényes feltételekkel értékesíthető, adható át a HTO?
2. Az értékesítésnek, átadásnak milyen adóvonzata van?
3. Az értékesítést valamilyen hatóságnak jelenteni kell-e?